Motina pragėrė dar du vaikus

Po dar vienų išgertuvių vienoje Pakruojo rajono šeimoje neliko dviejų vaikų. Juos nuo girtuokliaujančios motinos išgelbėjo policija ir vaiko teisių sergėtojai. Nustatinėjama, ar vienas iš vaikų nebuvo sumuštas.

Sekmadienio vakarą į Pakruojo ligoninės vaikų ligų skyrių paguldyti vienų ir trejų metų berniukai, gyvenantys Pakruojo rajono Voronių kaime. Vaikų motinai nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,78 promilės.

Pakruojo vaiko teisių apsaugos tarnybai sekmadienio vakarą buvo pranešta, kad vienoje Voronių kaimo šeimoje girtuokliaujama, o vaikai palikti be priežiūros. Pareigūnams paskambino netoliese gyvenanti neblaivios motinos sesuo.

Atvykę pareigūnai rado smarkiai apsvaigusią nuo alkoholio 26 metų Vaidą Labutytę. Kartu girtuokliavo ir sugyventinis. Beveik trejų ir metų amžiaus vaikai tuo metu buvo be priežiūros. Pareigūnams kilo įtarimų, kad vyresnis vaikas yra primuštas. Vėliau ant skruosto jam medikai aptiko kraujosruvą ir žando patinimą.

Pakruojo medikai pranešė, kad vaikai jaučiasi gerai. Jų sveikatai pavojus negresia. Jau susitarta su Pakruojo rajono Rozalimo vaikų darželiu. Mažyliai čia bus apgyvendinti laikinos globos grupėje.

Prarado visus vaikus

V.Labutytės šeima į rizikos grupės šeimų sąrašą įrašyta nuo 2006 metų rugsėjo 1 dienos. Tądien ji taip pat girtavo ir neprižiūrėjo vaikų. Dėl tokio gyvenimo būdo ji prarado ir vyriausiąjį savo sūnų, kuris šiuo metu gyvena Kaune, pas globėjus.

Vaikai iš girtaujančios motinos į valstybės globą buvo patekę jau ne vieną sykį. Pirmą kartą mažyliai buvo paimti kelioms dienoms. Pakruojo vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistė Gitana Udrytė pasakojo, jog motina tada greitai išsiblaivė ir atskubėjo atsiimti vaikų.

Antrą kartą berniukai iš namų paimti prieš mėnesį ir valdišką duoną valgė porą savaičių. Po šio incidento moteris pradėjo gydytis nuo alkoholizmo. Jai ir vaikams prižiūrėti buvo skirtas socialinis darbuotojas.

G.Udrytė LŽ tikino, kad po sekmadienio įvykio teisme bus prašoma apriboti V.Labutytei motinos teises. Ji gali prarasti vaikus visam laikui.

Negailėjo kumščių

Voronių kaimo gyventojai pasakojo, kad V.Labutytė išgėrinėjo kone kasdien. Kenčiančius vaikus regintys kaimynai siūlė parūpinti daržovių daigų – lai užsiaugina. Tačiau moteris nė nemanė ravėti daržų.

Gatvėje sutikta V.Labutytės motina Irena Labutienė skundėsi, kad dukra nevengia smurtauti prieš vaikus – apstumdo, muša rankomis ir kojomis. Praėjusį sekmadienį nuo dukros teko ir motinai.

„Sėdėjau kieme ant žolės. Atėjo pas mane su visais vaikais ir reikalavo grąžinti skolą – 30 litų”, – pasakojo I.Labutienė. Moteris dukrai pasiūlė eiti išsimiegoti, pamaitinti vaikus. Pajuto spyrį į nugarą ir atsakymą – „tu babūnė, gali ir pamaitinti”.

„Ir taip kenčiu dėl stuburo. Nuo sekmadienio jaučiu dar didesnius skausmus”, – pasakojo I.Labutienė. Moterį jau pasiekė žinia, kad praradusi vaikus jos dukra išvadų nepadarė – pažįstami matė ją girtuokliaujančią Pakruojyje.

V.Labutytės sugyventinis, taip pat dažnai nevengiantis taurelės, tvirtino, kad vaikiuko niekas nemušęs. Jis mėlynę įsistatė neva važiuodamas dviratuku.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , .

1 atsiliepimas į "Motina pragėrė dar du vaikus"

  1. Ar nevertėtų

    😡 Ar ne vertėtų tokias „gimdymo mašinas” sterilizuoti ? Kuo tie vaikeliai kalti ? 💡

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.