Generalinis prokuroras prašo panaikinti V.Muntiano neliečiamybę

Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas antradienį kreipėsi į Seimą, prašydamas sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti Seimo nario, buvusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano laisvę.

Genealinis prokuroras 17 val. iš Seimo tribūnos paprašys panaikinti politiko neliečiamybę.

Seimo narį norima apklausti kaip įtariamąjį. Parlamentarui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo organizavimo ir dokumentų klastojimo, pranešė Generalinė prokuratūra.

Iki šiol V.Muntianas prokuratūroje buvo apklaustas kaip liudytojas du kartus.

Prokurorai įtaria, kad Seimo narys V.Muntianas 2007 m. birželį – gruodį organizavo tuometinio valstybės tarnautojo – Kauno apskrities viršininko pavaduotojo Virginijaus Vizbaro piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės naudos, dėl ko didelės žalos patyrė valstybė, taip pat, kad jis organizavo tikro dokumento – Kauno apskrities viršininko įsakymo – suklastojimą, dėl ko buvo padaryta didelės žalos valstybei.

Prokurorų nuomone, valstybė patyrė žalą, nes buvo pažeisti deklaruojami įstatymų viršenybės, teisėtumo, teisingumo, lygiateisiškumo, skaidrumo ir lojalumo principai, iškreiptos valstybės institucijų funkcijos ir pažeisti įstatymų reikalavimai.

Pareigūnai yra užfiksavę keliasdešimt tuomečio Seimo pirmininko telefono skambučių į korupcijos skandalą įsivėlusiam tuomečiam Kauno apskrities viršininko pavaduotojui V.Vizbarui.

V.Muntianas kurį laiką atkakliai neigė ką nors pažeidęs, bet atsistatydindamas iš Seimo pirmininko pareigų vis dėlto pripažino suklydęs.

Buvusiam Kauno apskrities valdininkui V.Vizbarui pareikštas įtarimas dėl didelės vertės kyšio priėmimo. Jis po beveik dvi savaites trukusio suėmimo buvo paleistas, paskyrus namų areštą.

V.Vizbaras neneigė neneigė anksčiau susitikinėjęs su tuometiniu Seimo pirmininku Viktoru Muntianu.

,,Aš buvau vienas iš derinančiųjų.<...> Jis (Muntianas-BNS) ne man davė 2 tūkstančius litų. Jis sumokėjo projektuotojams už atliktą darbą ir perdavė per mane. Gal jam taip buvo patogiau, kodėl manęs klausiat?“, – paleistas į laisvę stebėjosi V.Vizbaras. Jis teigia, kad 80 tūkst. litų kyšio negavęs.

V.Muntianą STT užfiksavo V.Vizbaro kabinete.

Be V.Vizbaro baudžiamojoje byloje įtarimai pareikšti dviem kaunietėms verslininkėms Birutei Jablonskienei ir Laimai Baranauskienei. Jos įtariamos davusios 100 tūkst. litų kyšį už tai, kad Kauno taryba priimtų palankų sprendimą dėl maždaug 4 arų žemės sklypo pardavimo miesto centre.

Be to, įtariama, kad Pilietinės demokratijos partijai buvo sumokėta 20 tūkst. litų. Žiniasklaida teigia, kad pinigų pervedimo partijai faktą pareigūnams pavyko užfiksuoti

Ikiteisminį tyrimą atlieka sudaryta tyrimo grupė, kuriai vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.