Šaltinis: Rusija nebeteiks pagalbos „revoliucingiems“ kaimynams

Maskva liausis teikti ekonomines privilegijas postsovietinėms kaimynėms, antradienį pranešė šaltinis Kremliuje. Tai laikoma signalu Ukrainai, Gruzija ir Moldovai, kad joms gali tekti sumokėti už naują provakarietišką laikyseną.

Maskva tradiciškai iki šiol teikė privilegijuotą ekonominę pagalbą buvusioms satelitinėms valstybėms, tačiau tai neužkirto kelio provakarietiškiems lyderiams revoliucijos keliu ateiti į valdžią Ukrainoje ir Gruzijoje, tuo pat metu Moldovai gręžiantis nuo Rusijos.

„Rusija nėra patenkinta tokia situacija, kai ji iš esmės teikia subsidijas tam tikrų valstybių ekonomikoms, tiekdama joms energiją mažesnėmis kainomis, tačiau jų žmonės ir toliau gyvena skurde“, – teigė šaltinis Kremliuje.

„Tokios situacijos sudaro pagrindą „oranžinėms revoliucijoms“, kurios padaro menką įtaką žmonių gyvenimui, tačiau atveda į valdžią veikėjus, kuriems moka Jungtinės Valstijos“, – sakė šaltinis, jį citavo Rusijos RIA naujienų agentūra.

Šaltinis konkrečių valstybių neįvardijo, tačiau buvo aišku, kad jis kalba apie Ukrainą, Gruziją ir Moldovą. Šaltinio teigimu, Maskva nori įvesti tam tikras „taisykles“.

Tačiau naujoji politika nėra skirta atkurti Rusijos įtaką, kuri neva buvo prarasta po „oranžinių revoliucijų“. „Jokios įtakos nebuvo, tik iššvaistyti pinigai“, – sakė šaltinis.

Daugelis postsovietinių valstybių importuoja Rusijos naftą ir dujas mažesnėmis nei pasaulinės kainomis, o jų produktai taip pat turi privilegijų Rusijos rinkoje. Šių privilegijų panaikinimas gali turėti skaudžių padarinių Gruzijos, Ukrainos ir Moldovos ekonomikoms.
2005-08-23 21:14

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.