Milijonai litų partijos bičiuliams

Užuot papildžiusi valstybės biudžetą 100 mln. litų, socialdemokratų Vyriausybė iš profsąjungų per teismus atgautą „Nemuno” sanatoriją atidavė už dyką Druskininkų savivaldybei.

Lietuvos Vyriausybė, keletą metų teismuose kovojusi su buvusiąja „Solidarumo” vedle Aldona Balsiene dėl profsąjungoms priklausiusios 12 aukštų „Nemuno” sanatorijos, 2007 metų vasarą galutinai laimėjo teismus. Bet Lietuvos gyventojams iš to – jokios naudos, tik teismo išlaidos. Iš A.Balsienės UAB atimta sanatorija 2008 metų gegužės 16 dieną Vyriausybės nutarimu nemokamai atiduota kitai UAB, geriau žinomai kaip Druskininkų savivaldybė.

Gudrūs manevrai

Tais atvejais, kai Valstybės turto fondas (VTF) valstybės nuosavybę perduoda savivaldybėms, ji neįkainojama. Taigi niekas negalės netgi paklausti Druskininkų mero socialdemokrato Ričardo Malinausko, kaip bus panaudoti beveik trys hektarai žemės Druskininkų centre ir keli pastatai, vienas jų net 12 aukštų, valstybės reikmėms.

Neoficialiais duomenimis, VTF, ruošdamasis privatizuoti sanatoriją, preliminariai tikėjosi už ją gauti ne mažiau kaip 100 mln. litų. Tai būtų pusė tos sumos, kurios trūksta Lietuvos mokytojų atlyginimams pakelti.

Viena priežasčių, dėl kurių neįvyko privatizavimas, – Druskininkų savivaldybė neįvykdė nurodymo suformuoti žemės sklypą. Sabotuodama VTF reikalavimą, savivaldybė už tai nebuvo nubausta, o priešingai – paskatinta jai perduodant brangų turtą.

Partijos kolegoms – ypatingas dosnumas

Analitikai dar prieš porą metų prognozavo, kas Druskininkų meras R.Malinauskas sugebės iš valstybės perimti sanatoriją, nes jis – valdžioje esančios Socialdemokratų partijos įtakingas narys. Socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujamai Vyriausybei, matyt, arčiau širdies Druskininkų savivaldybės įmonių, iš kurių galima tikėtis materialinės paramos per rinkimus, turtas nei šalies biudžeto įplaukos.

Pastaruoju metu Druskininkų savivaldybei atitenka visi be išimties jos teritorijoje esantys objektai, nesirūpinant, kaip jie naudojami. Prieš keletą metų jai perduoti buvusios komunalinių paslaugų įmonės Gardino gatvės 54, 56, 58 pastatai. O dabar kai kurie iš jų įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, nors taip neturėtų būti: valstybė savo turtą savivaldybėms atiduoda tam, kad juo būtų naudojamasi, o ne parduodama.

Spėjama, kad dalis „Nemuno” sanatorijos taip pat bus parduota arba kitais būdais perduota verslininkams. Apie tai Druskininkų meras R.Malinauskas yra užsiminęs netgi viešai. „Nemuno” sanatorijos atidavimas savivaldybei – ne kas kita, kaip G.Kirkilo Vyriausybės politinis sprendimas, kuriuo valstybei padaryta didžiulė ekonominė žala. Turėdama milijardinių įsipareigojimų negrąžinamos žemės, pastatų savininkams, G.Kirkilo Vyriausybė lengva ranka 100 mln. vertės objektą padovanojo partijos bičiulio valdomai savivaldybei, nors šiai jis niekada nepriklausė. „Nemuno” sanatorija sovietmečiu pastatyta iš valstybės ir profsąjungų lėšų.

Gauna veltui, parduoda už milijonus

Ir tai ne vienintelė savivaldybė, kuriai socialdemokratų Vyriausybė dalija valstybės turtą. Antano Serafino Zenkevičiaus, seno komunisto, o dabar socialdemokrato, vadovaujama Birštono savivaldybė taip pat nesiskundžia valdžios dosnumu. Birštono, prieškariu buvusio vienu populiariausių smetoninės grietinėlės kurortų (Druskininkai tada Lietuvai nepriklausė), vertė sparčiai auga. Tačiau iš mieste esančio privatizuotino valstybės turto biudžetas nieko negauna.

2002 metais VTF parengė privatizuoti „Versmės” sanatoriją, planuodamas ją parduoti ne pigiau nei už 2,7 mln. litų. Tačiau privatizavimas neįvyko Algirdo Brazausko Vyriausybei nutarus „Versmę” atiduoti Birštono savivaldybei. Praėjus šešeriems metams savivaldybė nutarė, kad ši našta jai per sunki – sanatorija įrašyta į privatizuojamų objektų sąrašą. Būsimų lėšų, o jos pabrangus nekilnojamajam turtui gali siekti ir 10 mln. litų, valstybė negaus – jos liks savivaldybei.

Panašiai savivaldybė savo biudžetą papildė 2007 metais, už 10 mln. litų pardavusi anksčiau valstybei priklausiusią bendrovę „Birštono šaltinis”.

Privatizavimas dar nepalietė sanatorijos „Tulpė”, kurią Vyriausybė 2002 metais perdavė savivaldybei. Septyni miesto centre, brandžiame pušyne prie Nemuno stovintys 4700 kvadratinių metrų ploto pastatai kainuoja kelias dešimtis milijonų litų.

Druskininkų ir Birštono kurortus vienija ne tik Nemunas, prie kurio jie išsidėstę. Merai R.Malinauskas ir A.S.Zenkevičius – Socialdemokratų partijos skyrių vadovai miestuose, kuriems vadovauja. Bet ar tai ta priežastis, dėl kurios turi būti skriaudžiamas valstybės biudžetas ir iš jo išlaikomos mokyklos, ligoninės?

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Milijonai litų partijos bičiuliams"

  1. sodinti

    ant kuolo ta karkala. Taigi ar gali buti dar baisesnis tautos priesas kaip sis blake? Traiskyti tokius parazitus be gailescio , kiek tas amb sleifas dar tesis , jopigumatj.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.