Lietuviai išlieka tarp mažiausiai lojalių darbuotojų pasaulyje

Lietuvos darbuotojus ir darbdavius siejantis ryšys stiprėja, tačiau lietuvių prisirišimo prie darbo vietos indeksas pasaulyje išlieka žemesnis nei Europos (59 balai) ar pasaulio (60 balų) vidurkiai. Palyginus su 2007 m., prisirišimo indeksas pakilo 6 balais iki 50 balų – tai yra aukščiausias iki šiol užfiksuotas lojalumo indeksas Lietuvoje. Tai atskleidė didžiausios šalyje visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Gallup” atlikta apklausa.

„Žemas bendrovės indeksas rodo, kad darbuotojams jų įmonė nėra svarbi, o darbo sąlygos – nepatrauklios Taigi jie jaučiasi laisviau, norėdami keisti darbą, nes dideli įsipareigojimai su darboviete jų nesieja. Tie darbuotojai, kurie yra labiau prisirišę prie įmonės, joje siekia ne tik asmeninių, bet ir visai organizacijai svarbių tikslų”, – sakė „TNS Gallup” Žmogiškųjų resursų tyrimų skyriaus vadovė Alma Tamošaitytė.

Tyrimas atskleidė, kad didesnį lojalumą savo darbovietei nulemia teisingas atlygis už atliktą darbą, galimybės mokytis ir tobulėti, bendradarbiai, su kuriais smagu dirbti, malonus vadovas ir pojūtis, kad žmogus yra vertinamas kaip darbuotojas. 85 proc. respondentų teigė esantys patenkinti savo darbu, iš jų trečdalis sakė esą ypatingai patenkinti. 71 proc. rekomenduotų savo darbdavį draugams ir pažįstamiems, o trys ketvirtadaliai dar kartą įsidarbintų dabartinėje darbovietėje.

Didžiausias lojalumo indeksas užfiksuotas telekomunikacijų ir informacinių technologijų sektoriuje (63 balai), verslo paslaugų, finansų ir draudimo (60 balų) ir statybos (54 balai) sektoriuose. Žemiausias darbuotojų prisirišimo indeksas – sveikatos priežiūros ir socialinio darbo sektoriuje (42 balai). Net 43 proc. šiame sektoriuje dirbančių žmonių yra nusivylę savo darbu.

Aktualiausiomis darbo rinkos problemomis, mažinančiomis lojalumą darbdaviui, išlieka atlyginimas, galimybės mokytis ir tobulinti įgūdžius. Be to, darbuotojai jaučia, kad darbas užgožia jų asmeninį gyvenimą, o vadovas, prieš priimdamas sprendimą, retai kada pasitaria su savo pavaldiniais. Tyrimo duomenimis, 2007 m. darbą pakeitė kas septintas Lietuvos gyventojas. Pasak A. Tamošaitytės, mažėjant darbo jėgos kiekiui ir didėjant užsienio investicijoms, susidaro palankios galimybės keisti nepatikusį darbą. Iš tų, kurie 2007 m. pakeitė darbą, 39 proc. teigė naujame darbe gavę aukštesnes pareigas.

Labiausiai prie savo darbo vietos yra prisirišęs asmuo iki 35 metų, užimantis vadovo poziciją, įmonėje dirbantis 3-5 metus. Mažiausiai ištikimi darbuotojai yra 56-74 m. amžiaus, dirbantys toje pačioje bendrovėje daugiau nei 15 metų ir užimantys neaukštas pareigas.

Vertinant pasaulio tendencijas, tik 10 proc. pasaulio bendrovių indekso reikšmė buvo didesnė nei 79, o prasčiausiai įvertintų bendrovių indekso reikšmė – 39 balai. Šių metų vasarį atliekant darbuotojų tyrimą „Darbuotojų prisirišimas Lietuvoje” buvo apklausta daugiau nei 500 įvairiose srityse dirbančių žmonių šalyje. TRI*M metodu paremtą tyrimą „TNS Gallup” Lietuvoje pradėjo taikyti prieš penkerius metus

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Lietuviai išlieka tarp mažiausiai lojalių darbuotojų pasaulyje"

  1. LT

    Kur moka daugiau ir elgiasi su tavim pagarbiau ten ir ryšys stipresnis taigi nereikia malti šū.. kalti verslininkai – spekulentai kurie pelnytai užsitarnauja darbuotojų neapykanta.

  2. vauceris

    Pritariu kolegai 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.