A.Valinsko vadovaujama partija įteikė steigimo dokumentus Teisingumo ministerijai

Tautos prisikėlimo partija (TPP), vadovaujama laidų vedėjo Arūno Valinsko, įteikė partijos steigimo dokumentus tikrinti Teisingumo ministerijai.
Pramogų pasaulio žvaigždes subūrusios partijos pirmasis steigiamasis suvažiavimas vyko gegužės 18 dieną, tačiau kilus abejonių, ar jame dalyvavo reikalingas steigėjų skaičius, po daugiau nei savaitės buvo surengtas pakartotinis suvažiavimas.

Pagal įstatymus, partiją įsteigti gali 1 tūkst. asmenų.

Penktadienį dokumentus ministerijai žada įteikti besikurianti kairioji Algirdo Paleckio vadovaujama partija „Frontas”.

Tuo metu Profsąjungų partija neatmeta galimybės palaukti iki pirmadienio.

„Po žemaičių nesėkmės esame kiek išsigandę ir tikriname dabar kiekvieną žodį su teisininkais, kad viskas pasisektų. Gal spėsime viską atlikti ir penktadienį, bet gal tik pirmadienį pavyks”, – BNS penktadienį sakė partijos pirmininku steigiamajame suvažiavime išrinktas buvęs socialdemokratas, dabartinis profsąjungos „Sandrauga” vadovas Kęstutis Juknis.

Partiją siekę įregistruoti žemaičiai šia savaitę sulaukė neigiamo Teisingumo ministerijos (TM) atsakymo.

Ministerija trečiadienį vienam iš partijos iniciatorių Egidijui Skarbaliui atsiuntė neigiamą atsakymą, kuriame teigiama, kad Žemaičių partijos Juridinių asmenų registre registruoti negalima.

Anot E.Skarbaliaus, ministerijai užkliuvo pernelyg mažas dalyvių skaičius steigiamajame suvažiavime bei partijos įstatų nuostatos apie žemaičių kalbos vartojimo skatinimą nuo šeimos iki administracinio sektoriaus. Tai esą reikštų, jog Lietuva de facto tampa federacine valstybe.

Abejonių Teisingumo ministerijai sukėlė ir žemaičių siekis savo kraštą atkurti apskrities vieneto pavidalu, nes tai gali kelti grėsmę valstybės teritoriniam vientisumui.

Kuriant partiją, steigiamojo suvažiavimo dokumentus reikia pateikti Teisingumo ministerijai, kuri patikrina, ar partijos steigimas atitinka įstatymo nuostatas, o steigiamos partijos programa ir įstatai nepažeidžia Konstitucijos ar kitų teisės aktų.

Dabar Lietuvoje įregistruotos 37 partijos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , .

1 atsiliepimas į "A.Valinsko vadovaujama partija įteikė steigimo dokumentus Teisingumo ministerijai"

  1. Dičius

    „Žvaigždžių” rangos partija ruošiasi pralinksminti valdiško lovio senbūvius. Galima numanyti, kad ir vieniems ir kitiems bus linksma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.