Skandalinga kontrataka prieš policiją

Triskart teistas Kauno rajono Vilkijos gyventojas Rimvydas Š. įsivėlė į dar vieną bylą. Kas atsidurs teisiamųjų suole – jis pats ar pakaunės policijos pareigūnai, kuriuos vyriškis kaltina smurtu, dar neaišku.

Pagal Rimvydo Š. pareiškimą Kauno rajono apylinkės prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo policijos pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Kita byla, kurioje šiam vyriškiui pateikti įtarimai dėl pasipriešinimo pareigūnams bei tyčinio Vilkijos policijos nuovados turto sugadinimo, iškelta prieš dvi savaites. Ją tiria to paties Kauno rajono policijos komisariato, kuriam pavaldi ir minėta nuovada, pareigūnai.

Keturi prieš vieną?

39 metų Rimvydas Š. kreipėsi į prokurorus už savaitės po incidento Vilkijos policijos nuovadoje. Teisinosi, kad iš pradžių dėl patirto smurto prastai jautėsi, po to neturėjo pinigų – buvo įsitikinęs, kad teismo medicinos specialistų apžiūra, į kurią jį neišvengiamai siųs prokurorai, mokama.

Jis skundžiasi policijos savivale. Esą buvo sulaikytas neteisėtai, atėjęs pranešti, kad prieš tris dienas buvo sumuštas. Neva nuovados pareigūnai, užuot padėję, užsipuolę jį esant išgėrus. Liepė pūsti į alkoholio matuoklį, po to uždarė į kamerą. Jis bandė tam priešintis – prisipažįsta plūdęsis, dėl ko pareigūnai pripurškė į kamerą dujų.

Anot Rimvydo Š., pritrūkus oro, jis bandė atidaryti grotuotą patalpos langą. Tačiau netrukus buvo išvestas iš kameros – jam bandyta uždėti antrankius. Kadangi nesileidęs, buvo sumuštas keturių supuolusių policininkų. Skundą priėmusi prokurorė LŽ patvirtino, kad pareiškėjo kakta buvo praskelta, paakius ženklino neaiškaus šviežumo „mėlynės“.

Keista praktika

Bandant išsiaiškinti, akivaizdžių sužalojimų kilmę ir laiką, Rimvydui Š. duotas siuntimas pas teismo medicinos specialistus. Pastarųjų atsakymo dar nėra.

Lyg į vandenį savaitei buvo prapuolęs ir pats pareiškėjas. Kiek prokurorė jam skambino palikto mobiliojo telefono numeriu, tiek vyriškis sakė negalinis atvykti apklausai. Pasirodė jis tik po savo gimtadienio.

Neapsieita be pastiprinimo

LŽ žiniomis, Vilkijos policijos pareigūnai apie incidentą, tapusį net dviejų bylų tyrimo objektu, pasakoja kitaip. Jie teigia sulaikę Rimvydą Š. gatvėje netoli nuovados už administracinį pažeidimą – „girto asmens pasirodymą viešoje vietoje, įžeidžiant žmogaus orumą“. Už tai jam ketinta surašyti protokolą, tačiau sulaikytasis ėmė triukšmauti, dėl ko ir buvo uždarytas į laikinojo sulaikymo kambarį.

Pareigūnų teigimu, svečias sulaužė plastikinio lango rėmą bei išdaužė stiklą. Nuostoliai įvertinti 1200 litų – pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kuris vėliau perkvalifikuotas į tyčinį turto sugadinimą bei pasipriešinimą policijai.

Pareigūnai tvirtina buvę priversti panaudoti prieš triukšmadarį specialiąsias priemones. LŽ žiniomis į pastiprinimą iškviesti kolegos iš Raudondvario policijos nuovados.

Kantrybė trūko

„Jeigu policininkai bus pripažinti piktnaudžiavę tarnybine padėtimi, ikiteisminis tyrimas Rimvydo Š. atžvilgiu bus nutrauktas,“ – vakar LŽ sakė prokurorai.

„Geriausia gynyba – puolimas“, – tvirtino policininkai, pabrėždami, kad šis jų apylinkių gyventojas – nuolatinis panašių skundų rašytojas.

Kad šis vyras mėgėjas skustis LŽ patvirtino ir Kauno rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Tomas Staniulis. Ankstesni du skundai nepasitvirtino. „Jeigu nepasitvirtins ir šį kartą, pradėsime jo atžvilgiu ikiteisminį tyrimą dėl melagingo pranešimo apie nusikaltimą“, – teigė pašnekovas.

Ne pirmas kartas

LŽ žiniomis, policija, tirianti incidentą nuovadoje, ketina Rimvydui Š. skirti psichiatrinę ekspertizę.

Vilkijos apylinkių seniūnijos Palazduonio kaimo, kuriame jis registruotas, gyventojai vakar LŽ pasakojo, kad šis invalidumą dėl patirtos galvos traumos turintis kaimynas negali gerti. Kai išgeria, pradeda kvailioti. O geria jis, vos spėjęs pasiimti pašalpą už invalidumą.

Pirmą kartą jis teistas dar sovietiniais laikais – už valstybinio turto vagystę. Palazduoniečiai LŽ pasakojo lig šiol pamenantys arklių vagystę iš fermos, kuria kartu su čigonais įtartas ir Rimvydas Š. Vėliau buvo teistumai ir už chuliganizmą, ir už turto sužalojimą.

Prieš porą mėnesių buvo peršauti Vilkijos policijos nuovados langai. Kol kas pavyko nustatyti tik, kad šaudyta iš medžioklinio ginklo. Įtariamųjų tebeieškoma. Tiriama ir versija ar Rimvydas Š galėjo prisidėti prie šionusikaltimo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.