Kova dėl partijos vairo – be V.Muntiano

Suspenduotas „pilietininkų“ lyderis Viktoras Muntianas nesieks vėl vadovauti paties kurtai partijai. Manoma, prie jos vairo turėtų stoti kitas parlamentaras – Algimantas Matulevičius.

Ateinantį šeštadienį Raseiniuose vyksiančiame Pilietinės demokratijos partijos (PDP) suvažiavime dėl jos pirmininko pareigų ketina varžytis bent keli kandidatai. Tačiau šis postas veikiausiai bus patikėtas parlamentarui A.Matulevičiui, kuris iširus „pilietininkų“ frakcijai Seime vienintelis nesutiko prisidėti prie Seimo socialdemokratų.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A.Matulevičius laikomas realiausiu pretendentu į PDP vadovo pareigas. Jo kandidatūrą palaikytų ne tik suspenduotas partijos lyderis V.Muntianas, bet ir laikinasis PDP vadovas Andrius Baranauskas.

„Tikrai kandidatuosiu. Pamaniau, kad nebesu jauniklis, tačiau parako dirbti tikrai pakanka“, – vakar LŽ sakė A.Matulevičius. Be jo, dėl PDP vairo veikiausiai grumsis dar keli partijos kolegos. Tarp jų minimi A.Baranauskas ir Kėdainių rajono merė Nijolė Naujokienė. Tačiau A.Matulevičius mano, kad jiems būtų sunkoka vadovauti partijai. Anot parlamentaro, N.Naujokienė daug jėgų atiduoda PDP Kėdainių rajono skyriui. „Mano ir A.Baranausko charakteriai labai skiriasi. Jis – diplomatiškesnis, aš – aštresnis, tad kolegos galės spręsti, kurį pasirinkti“, – aiškino A.Matulevičius.

Tiek A.Baranauskas, tiek N.Naujokienė LŽ tikino, kad PDP pirmininko rinkimuose dalyvauti neketina. „Manau, partijos lyderio postą turėtų užimti jaunesnis žmogus. Mano politinė karjera jau juda saulėlydžio link“, – sakė A.Baranauskas.

N.Naujokienė taip pat negalvoja apie naują postą. „Partijoje ir taip yra daug žmonių, galinčių eiti šias pareigas: A.Baranauskas, A.Matulevičius, taip pat ir V.Muntianas“, – įsitikinusi ji.

Tačiau PDP kūrimu rūpinęsis ir kelerius metus partijai vadovavęs V.Muntianas vakar LŽ patvirtino, kad susigrąžinti šio posto neketina. Anot Seimo nario, būtų nesolidu vėl bandyti tapti partijos vadovu nesibaigus ikiteisminiam tyrimui.

V.Muntianas iš Seimo pirmininko ir PDP lyderio pareigų buvo priverstas trauktis, kai Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai užfiksavo, kad jis Kauno apskrities viršininko pavaduotojui Virginijui Vizbarui perdavė 2 tūkst. litų. V.Muntianas tada teisinosi, jog pinigus valdininkui įteikė kaip oficialų atlygį žemėtvarkininkams, tvarkiusiems jo giminaičio sklypo dokumentus. Dabar politikas yra liudytojas buvusio Kauno apskrities viršininko pavaduotojo galimo kyšininkavimo byloje.

Naujasis PDP pirmininkas neabejotinai turės daug darbo. Jam, anot A.Matulevičiaus, reikės įrodyti visuomenei, kad PDP nėra Darbo partijos atplaiša, o svarbi ir patikima politinė jėga. Tačiau didžiausiu galvos skausmu naujam „pilietininkų“ lyderiui turėtų tapti artėjantys rinkimai. Naujausios visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad „pilietininkai“ neturi galimybių patekti į Seimą.

A.Matulevičius LŽ teigė, jog PDP puoselėja planus per rinkimus bendradarbiauti su kitomis partijomis. Į ką konkrečiai krypsta „pilietininkų“ akys, A.Matulevičius neatskleidė. Jis tik pabrėžė, kad centro pakraipos bendraminčių bus ieškoma patvirtinus PDP rinkimų į Seimą programą. Anot jo, „pilietininkų“ draugai šturmuojant Seimą greičiausiai bus tokios pat nedidelės partijos, nes didieji politikos žaidėjai jiems siūlo tik derinti kandidatų sąrašus vienmandatėse apygardose.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.