Žudikų gauja sėdo į teisiamųjų suolą

Vakar penki kaltinamieji stojo prieš teismą dėl vaistinės vedėjos pavaduotojos nužudymo Šiauliuose 2000-aisiais. Grupuotė kaltinama dar trimis žmogžudystėmis. Gaujos vadeiva teisme vaidino psichinį ligonį.

Siekiantis nepakaltinamumo 52 metų šiaulietis Saulius Skėris, teisėsaugininkų dažnai lyginamas su garsiuoju žudiku Romu Zamolskiu, kaltinamas plėšikų ir žudikų gaujos organizavimu.

S.Skėrio suburtoje grupėje – jo sūnus 27-erių šiaulietis Audrius Skėris, metais vyresnis kaunietis Markas Kardišauskas, 7 kartus teistas šiaulietis 56 metų Viktoras Mula ir 5 kartus teistas kaunietis 37 metų Šarūnas Juodžbalys.

Prokuroro nenušalino.
Teismo procesas prasidėjo prokuroro Aleksandro Kazakovo puolimu. Trys kaltinamieji pareiškė norą nušalinti prokurorą, tačiau teismas prašymus atmetė. Prokuroras nenušalintas.

S.Skėris anksčiau buvo gydytas psichiatrijos ligoninėje ir tokiu būdu išsisuko nuo bausmės už kai kuriuos nusikaltimus.

Vakar teismo salėje S.Skėris labai netikroviškai vaidino psichinį ligonį. Dar neprasidėjus posėdžiui sau po nosimi mykė „kol nenuteisė, nekaltas”.

Teisėjui paprašius prisistatyti, S.Skėris pareiškė turintis dešimt porų kojinių. Gimimo vietą nurodė Milvokio miestą Mičigano valstijoje (JAV). Nors iš tiesų yra gimęs Kelmės rajono Pašiaušės kaime. Sakydamas, jog neturi šeimos, dėjosi nepažįstąs savo sūnaus. Paklaustas, kas yra jo advokatas, teisiamasis parodė į suolą, ant kurio niekas nesėdėjo. Kai S.Skėris buvo paklaustas, ar palikti prokurorą, atsakė su humoru: „Tai mes čia visi galime eiti namo.”

Išdavė auskarai

2000-ųjų rugpjūčio 18-osios vakarą savo bute buvo nužudyta „Jautros” vaistinės vedėjos pavaduotoja šiaulietė Alma Zinkutė (gim. 1955 m.). Moteris nušauta 3 šūviais į krūtinę ir galvą pistoletu su garso slopintuvu.

Žudikai pavogė moters papuošalus, fotoaparatą, piniginę ir 1990 metų laidos automobilį „Toyota Corolla”. Tyrimais nustatyta, kad moteris nužudyta siekiant ją apiplėšti ir taip pasipelnyti. Buvo tiriama ir užsakytos žmogžudystės versija.

Žmogžudystės pėdsakai atsekti tik po trejų metų, kai pas S.Skėrio sugyventinę buvo rasti nužudytajai priklausę auksiniai auskarai. Moteris tąkart prisipažino, kad papuošalus dovanojo sugyventinis.

Nusikaltimų virtinė

S.Skėris su savo šutve kaltinamas dar ne vienu žiauriu nusikaltimu, įvykdytu Kaune, Telšiuose. Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Generalinės prokuratūros pareigūnai tiria bylą, kuri netrukus atsidurs teisme. S.Skėris šioje byloje kaltinamas 3 žmonių nužudymu.

Teisėsaugininkai įtaria, kad S.Skėris ir jo bendrai prisidėjo prie Telšių verslininko Hilerijaus Sasnausko, Kauno nusikalstamos grupuotės lyderiu vadinto Ramūno Kuzmino, pravarde Ramaškė, ir šiaulietės Rimos Bielskienės nužudymų.

H.Sasnauskas buvo nušautas 1993 metų sausį savo namo kieme. R.Bielskienė nužudyta 2000-ųjų balandžio 11 dieną savo bute, o R.Kuzminas, pravarde Ramaškė, prie savo namų Kaune nušautas 2000-ųjų birželio viduryje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.