Teismas paleido į laisvę tarybos narį G.Kazaką

Vilniaus apygardos teismas penktadienį atmetė Vilniaus apygardos prokuratūros skundą dėl žemesnės instancijos teismo sprendimo nepratęsti suėmimo kyšininkavimu įtariamam tarybos nariui Gintarui Kazakui.
Vilniaus apygardos teismo nutartis galutinė ir neskundžiama. Prokuratūra prašė teismo pratęsti suėmimą įtariamajam dar mėnesiui ir panaikinti žemesnės instancijos nutartį.

G.Kazakas bus paleistas iki darbo dienos pabaigos.

Vieno mėnesio trukmės suėmimo sankcija G.Kazakui baigiasi penktadienį. Jeigu prokuratūros skundas bus atmestas, tarybos narys teismo salėje arba iki penktadienio darbo dienos pabaigos.

G.Kazakas įtariamas konservatoriui Vidui Urbonavičui kelis kertus siūlęs paimti didelės vertės kyšį.

Politikas taip pat įtariamas bandęs paveikti vieną privatizavimo tarnybos darbuotoją, kad ši balsuotų už tai, kad viena Vilniaus bendrovė būtų atleista nuo 2 milijonų litų delspinigių mokėjimo.

Tuo tarpu kitas įtariamasis šioje byloje, buvęs vicemeras Evaldas Lementauskas bus laikomas suimtas mažiausiai mėnesį. Šį antradienį teismas jo suėmimą pratęsė mėnesiui. Tai buvo padaryta prokurorų prašymu. Tuo tarpu pratęsti G.Kazako suėmimo teismas nesutiko.

E.Lementausko advokatas kreipėsi į prokurorus, prašydamas paleisti jo klientą į laisvę už 100 tūkst. litų piniginį užstatą. Penktadienį šis prašymas buvo atmestas.

Įtariama, kad E.Lementauskas bandė papirkti opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos narį V.Urbonavičių.

Bylos duomenimis, pernai lapkritį ir gruodį tuometinis Vilniaus vicemeras kavinėje kelis kartus buvo susitikęs su konservatoriumi V.Urbonavičiumi ir prašė politinės paramos.

E.Lementauskas baiminosi, kad tarybos posėdyje jam bus surengta interpeliacija, todėl susitikęs su V.Urbonavičiumi prašė nebalsuoti už nepasitikėjimą. Už tai konservatoriui buvo pažadėta 140 tūkst. litų. Jeigu jo balsas būsiąs naudingas, pažadėta duoti daugiau pinigų.

Kitam įtariamajam šioje byloje, Sveikatos ir aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Audriui Butkevičiui, paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Jis yra nušalintas nuo pareigų.

E.Lementauskas, G.Kazakas ir A.Butkevičius į Vilniaus mieto tarybą buvo išrinkti ,,Tvarkos ir teisingumo“ sąraše. Šios partijos atstovas yra ir miesto meras Juozas Imbrasas.

Partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ prezidiumas pritarė suimto E.Lementausko atsistatydinimui bei jo ir dar dviejų korupcija įtariamų ,,tvarkiečių“ narystės partijoje suspendavimui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.