Rinkliavos už įvažiavimą į Palangą šiemet dar nebus

Užsimojusi modernia įranga fiksuoti visus į kurortą įvažiuojančius automobilius, o po to juos apmokestinti, Palangos valdžia atsitraukė. Visą pavasarį delsusi Palangos savivaldybė pagaliau pripažino, kad šįmet dar nebus rinkliavos už įvažiavimą į miestą ir automobilių stovėjimą gatvėse.

Trečiadienį vokus su konkurso dalyvių pasiūlymais turėjusi atplėšti Palangos savivaldybės viešojo pirkimo komisija paprašė Viešųjų pirkimų tarnybos nutraukti paskelbtą konkursą dėl rinkliavų administratoriaus parinkimo.

Pasak „Lietuvos ryto“, pagrindinė tokio sprendimo priežastis – konkursą laimėjusi įmonė iki liepos 1 dienos nespėtų įgyvendinti numatytos rinkliavos.

„Palanga pirmą kartą Lietuvoje rengiasi įdiegti automobilių elektroninės kontrolės būdą. Tai jums ne būdeles su užtvarais prie gatvių pastatyti“, – projekto sudėtingumu teisinosi konkurso sąlygas rengęs Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, viešojo pirkimo komisijos pirmininkas Bronius Martinkus.

Jei konkurso sąlygose pakeičiama rinkliavos rinkimo data, reikia skelbti naują konkursą. Bet su visomis būtinomis naujo konkurso procedūromis rinkliavai nebūtų spėta pasiruošti net rugpjūčio mėnesiui.

Be to, buvo baiminamasi, kad konkurso rezultatai gali būtų apskųsti teismui, o bylinėjimasis užtruktų. Iš dvylikos konkurso sąlygas paėmusių bendrovių pusė įmonių jau dabar savivaldybei reiškė pretenzijas dėl nerealaus rinkliavos įgyvendinimo termino.

Naują konkursą ketinama paskelbti po to, kai savivaldybės taryba priims naują sprendimą dėl rinkliavos organizavimo.

Rinkliavą už įvažiavimą ir automobilių stovėjimą ketinama pradėti rinkti nuo kitų metų birželio mėnesio.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.