Dalai Lama nepritaria smurtui ir bando nuraminti Kiniją

Dalai Lama pirmadienį baigdamas vizitą Vokietijoje, kuris padidino Kinijos nepasitenkinimą, paragino pradėti dialogą kaip priemonę smurtui nutraukti.
„20-asis amžius buvo kraujo liejimo amžius. Sakau, kad 21-asis amžius turėtų būti dialogo amžius, – sakė jis maždaug 25 tūkst. šalininkų, susirinkusių prie Berlyno Brandenburgo vartų. – Giliai mūsų protuose turėtų glūdėti suinteresuotumas kitais. Tai labai, labai svarbu. Tokiu būdu galime nuoširdžiai kurti taikų pasaulį”.

Tokius žodžius Dalai Lama pasakė baigiantis jo pirmajam kelionės po penkias valstybes etapui. Ši kelionė tikriausiai išlaikys spaudimą Kinijai dėl karinių priemonių, taikytų kovo mėnesį slopinant protestus Tibete, kai šalis rengiasi rugpjūtį įvyksiančiai olimpiadai.

Tačiau 1989 metų Nobelio taikos premijos laureatas ištiesė Pekinui alyvos šakelę ir tvirtino, kad siekia ne 1951 metais aneksuoto Tibeto nepriklausomybės, o kultūrinės autonomijos.

„Matau čia daug Tibeto vėliavų. Noriu aiškiai pasakyti, kad tai nereikia vertinti kaip kažko, kas nukreipta prieš Kiniją. Tai nėra separatistinis judėjimas. Mes gerbiame ir remiame raudoną vėliavą su penkiomis žvaigždėmis”, – sakė jis, apibūdindamas Kinijos vėliavą.

Reikšdamas užuojautą praėjusią savaitę Pietvakarių Kinijoje įvykusio stipraus žemės drebėjimo aukoms, jis sakė: „Melskimės, dainuokime ir pareikškime savo užuojautą Kinijos žmonėms”.

Naujausiais duomenimis, per gegužės 12-osios drebėjimą Sičuane žuvo, po griuvėsiais atsidūrė ar dingo daugiau kaip 71 tūkst. žmonių.

Anksčiau pirmadienį Tiveto dvasinis lyderis susitiko su Vokietijos vystymo ministre Heidemarie Wieczorek-Zeul (Heidemari Večorek-Coil) ir parlamento Užsienio reikalų komiteto atstovais.

H.Wieczorek-Zeul sakė, kad jiedu per susitikimą Berlyne, kuris truko daugiau kaip valandą, aptarė Tibeto ir jo ryšių su Kinija klausimus. Ministrė pakartojo Vokietijos reikalavimą surengti tiesiogines Tibeto atstovų ir Pekino derybas.

Tibetiečių lyderiai sako, kad Kinijos reakcija į protestus Tibete pareikalavo daugiau kaip 200 žmonių gyvybių, o Pekinas pareiškė, kad tibetiečių „riaušininkai” ir „sukilėliai” nužudė 21 žmogų, ir dėl šio smurto apkaltino Dalai Lamą.

Dalai Lama tai neigia ir vizitą Vokietijoje praėjusį ketvirtadienį pradėjo griežtai kritikuodamas Kinijos atsaką į neramumus ir apkaltindamas Pekiną represijomis ir pasipiktinimo skleidimu už Tibeto sienų.

Dalai Lama dar lankysis Didžiojoje Britanijoje, Australijoje, Jungtinėse Valstijose ir Prancūzijoje. Šios jo kelionės baigsis rugpjūčio viduryje – prieš pat olimpiados pabaigą.

Kitą penktadienį su juo susitiks britų ministras pirmininkas Gordonas Brownas (Gordonas Braunas), bet, ne taip kaip jo pirmtakai, jis jį priims ne Dauning Strite. Šis sprendimas buvo kritikuojamas kaip pataikavimas Pekinui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.