Tbilisis neigia informaciją, kad pasiekti susitarimai su Suchumiu

Gruzijos valstybės ministras reintegracijos klausimais Temuras Jakobašvilis pavadino absurdiškais Rusijos žiniasklaidos pranešimus apie Gruzijos ir Abchazijos santykių taikų sureguliavimą.
„Komentuoti visą užkulisinę informaciją, kurią platina žiniasklaidos priemonės, juo labiau kai tai yra visiškas absurdas, labai sudėtinga“, – agentūrai „Interfax“ pirmadienį sakė T.Jakobašvilis.

Jis pabrėžė, kad taikaus sureguliavimo plano „nesuderino Gruzijos ir Abchzijos atstovai“.

„Gruzijos ir Abchazijos atstovai nesuderino jokių taikos planų ir aš negaliu pasakyti, iš kokių šaltinių šią neva informaciją gavo žiniasklaida“, – pabrėžė valstybės ministras“.

Anksčiau Abchazijos prezidentas Sergejus Bagapšas irgi pareiškė, kad jokių susitarimų su Gruzija dėl taikaus konflikto sureguliavimo nėra.

„Mes dar kartą pareiškėme savo principinę poziciją, kad Gruzija turi išvesti savo kariuomenę iš Abchazijos Kodorio tarpukalnės aukštutinės dalies ir po to mes busime pasirengę sudaryti sutartį, garantuojančią neatnaujinti kovos veiksmų. Dar kartą noriu pasakyti, kad Abchazijos kaip nepriklausomos valstybės politinio statuso klausimai nesvarstytini“, – pareiškė S.Bagapšas.

Tuo tarpu, kaip pranešė laikraštis „Kommersant“, Tbilisis ir Suchumis bendrais bruožais suderino planą, kaip taikiai sureguliuoti Gruzijos ir Abchazijos konfliktą.

Leidinys rašo, kad atvykstantis į Maskvą S.Bagapšas pristatys šį planą ir pasistengs gauti Rusijos vadovybės sutikimą jį įgyvendinti.

Kaip pirmąjį žingsnį Tbilisis ir Suchumis ketina, tarpininkaujant Maskvai, sudaryti susitarimą dėl jėgos nenaudojimo, numatantį galimybes sugrįžti pabėgėliams gruzinams ir išvesti Gruzijos kariuomenę iš Kodorio tarpukalnės aukštutinės dalies.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.