Mianmare kai kurie regionai vis dar atkirsti nuo išorinio pasaulio, sako ministras

Mianmare kai kurie regionai pirmadienį vis dar yra atkirsti nuo išorinio pasaulio, nors nuo pražūtingo ciklono „Nargis“ jau praėjo 10 dienų, valstybinei žiniasklaidai sakė vienas ministras, kuris pakartojo, kad užsienio pagalbos darbuotojams nebus leista tiesiogiai dalyvauti pagalbos operacijose.
Ekonominio vystymo ministras Soe Tha (Soė Ta) vėlai sekmadienį diplomatams sakė, kad vyriausybės pareigūnai apsilankė daugumoje nukentėjusių rajonų, bet kai kurie rajonai vis dar nepasiekiami.

„Yra keli nuo audros nukentėję rajonai, kur pareigūnai … nesilanko. Užlietuose rajonuose, kur negali nutūpti sraigtasparniai, atsargos numetamos“, – sakė ministras, kurio žodžius cituoja laikraštis „New Light of Myanmar“.

Ministras taip pat padėkojo Jungtinėms Tautoms ir pasaulio šalių vyriausybėms už pagalbą ciklono aukoms, tačiau pakartojo, kad pagalbos teikimą prižiūrės vietos organizacijos, o ne užsienio pagalbos darbuotojai.

„Pagalba iš visų šalių priimama, o pagalbos prekes paskirstyti gali vietos organizacijos“, – sakė jis.

Pasak jo, Mianmaro vyriausybė pagalbai jau išleido daugiau kaip 18 mln. dolerių (40 mln. litų), įsteigta 21 stovykla nuo ciklono nukentėjusiems žmonėms.

Užsienio pagalba po truputį pasiekia Mianmarą, bet organizacijos sako, kad to toli gražu neužtenka. Agentūros susiduria su karinės vyriausybės įvestais limitais ir transportavimo į Iravadžio deltą problemomis, be to, vyriausybė išdavė labai nedaug vizų užsieniečiams.

Sekmadienį nuo stichijos nukentėjusiame regione užplaukęs ant panirusio medžio kamieno nuskendo Raudonojo Kryžiaus laivas su pagalbos kroviniu. Žmonės nenukentėjo, bet dalis krovinio buvo prarasta.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.