Politikai sunerimo dėl parduodamo turto

Finansų ministras socialdemokratas Rimantas Šadžius žada aiškintis, ar jo partiečio vadovaujamas Turto bankas skaidriai vykdo valstybės turto pardavimą.

Vakar, prieš išvykdamas atostogų, finansų ministras R.Šadžius pavedė Finansų ministerijos (FM) sekretoriui Aloyzui Vitkauskui, kuris yra ir Vyriausybės įsteigto Turto banko stebėtojų tarybos pirmininkas, sukviesti neeilinį stebėtojų tarybos posėdį ir pareikalauti visų dokumentų bei paaiškinimų iš banko administratorių dėl vykdomų valstybės turto atnaujinimo procedūrų.

Taip finansų ministras sureagavo į šią savaitę publikuotą LŽ tyrimą „Socialdemokratų letena ant valstybės turto”. Kaip skelbta, Turto bankui 2006 metų vasarą įstatymu buvo pavesta papildoma funkcija – valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimas. Vykdydamas įstatymą bankas gali aukcione parduoti valstybės įstaigų funkcijų neatitinkančius nekilnojamojo turto objektus, o už gautas lėšas pastatyti ar nupirkti naujas patalpas.

Pirmasis ir kol kas vienintelis pagal šią programą parduotos Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybai priklausiusios 215 kv.m. patalpos sostinės Subačiaus gatvėje buvo įvertintos vos 1,5 mln. Lt, o parduotos – už 1,7 mln. Lt. Aukcione dalyvavo vos vienas pirkėjas. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė LŽ teigė buvusi nustebinta patalpų pardavimo kainos. Įstaiga net svarstė galimybę užprotestuoti aukciono rezultatus.

Naujos patalpos Kontrolieriaus įstaigai dar nenupirktos. Įstaiga šiuo metu nuomojasi patalpas virš Lietuvos socialdemokratų partijos būstinės, iš šios partijos nario Vilniaus apskrities viršininko Alfonso Macaičio.

„Tikrai išsiaiškinsime. Žinoma, mes labai suinteresuoti, kad tas tikrai naudingas valstybei turto atnaujinimo mechanizmas būtų skaidresnis, efektyvesnis ir kad jis veiktų patikimai”, – kalbėdamas apie paaiškėjusius faktus sakė R.Šadžius.

Valstybės turto pardavimas sukėlė nerimo ir parlamentarams. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius vakar kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas apginti viešąjį interesą ir ištirti Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos patalpų pardavimo aplinkybes.

„Niekaip kitaip, tik valstybės turto grobstymu galiu pavadinti šią istoriją, – piktinosi A.Matulevičius. – Pastato kaina visiškai neatitinka nekilnojamojo turto rinkos. Už tokią pačią kainą galėtumėte nusipirkti tiktai Riešėje ar kitame Vilniaus užmiestyje stovintį namą, bet ne namą senamiestyje.”

Parlamentaro manymu, būtina tobulinti galiojančius teisės aktus taip, kad valstybės turtas nebūtų švaistomas, tuo labiau, kad atnaujinamo turto sąraše yra ir daugiau kitų patrauklių objektų. „Kas gali paneigti, kad ir jie nebus tyliai parduoti vieninteliam aukciono dalyviui už rekonstrukcijos, o ne rinkos kainą? Gali būti, kad ypač sėkmingai šalies energetikos perdavimą privačiam kapitalui vykdantys kai kurie aukšti pareigūnai jau pametė saiką ir valstybės turtą beveik veltui nusprendė dalyti į kairę ir į dešinę,” – kalbėjo NSGK pirmininkas A.Matulevičius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.