Vilniaus valdžia paramą dalina lengva ranka

Tapęs Vilniaus vadovo komandos nariu, iki tol mažai kam žinomas kultūros specialistas jau trečią kartą gauna piniginę paramą iš sostinės biudžeto. Tik niekas nežino už ką.
10 tūkst. litų materialinei paramai, 20 tūkst. litų muzikos festivaliui „Atminimo dovana didiesiems” organizuoti, dar 3 tūkst. litų tam pačiam renginiui – tiek per trumpą laikotarpį Vilniaus savivaldybė iš biudžeto atseikėjo „Tvarkos ir teisingumo” partijai priklausančio mero Juozo Imbraso visuomeniniam patarėjui Borisui Smirnovui ir jo vadovaujamam Kipro Petrausko ir Fiodoro Šaliapino kultūros ir draugystės paramos fondui, rašo „Lietuvos ryto” priedas „Sostinė”.

Iki tol Vilniuje mažai kam žinomas B.Smirnovas pinigus iš savivaldybės ėmė gauti tik tapęs mero komandos nariu. Pastarąjį kartą B.Smirnovo pavardė materialinei paramai iš savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo gauti buvo įrašyta prieš kelias dienas.

Administracijos direktorius Gintautas Paluckas teigė nežinojęs, kad pinigai skiriami mero patarėjui: „Nežinau tokių faktų. Gal būtume kitaip žiūrėję į lėšų skyrimą. Iš kur man žinoti, kad B.Smirnovas yra mero J.Imbraso visuomeninis patarėjas?”

G.Paluckas pasakojo, kad skiriant materialinę paramą iš administracijos direktoriaus rezervo atsižvelgiama į prašančiojo pajamas, padėtį.

Pats B.Smirnovas tikino nežinojęs, kad jo pavardė praėjusią savaitę buvo įrašyta į sąrašus materialinei paramai gauti.

„Man nejauku prašyti pinigų. Be to, savivaldybė – ne mano kiemas. Nenoriu ten dažnai vaikščioti”, – kuklumą demonstravo B.Smirnovas, pripažinęs, kad pastaruoju metu merui patarimų nebedalijąs.

Paklaustas, ką anksčiau patarė J.Imbrasui, B.Smirnovas atsakė, kad į visuomeninio patarėjo pareigas buvo priimtas siekiant užmegzti glaudesnius Vilniaus ir Maskvos kultūros ryšius.

Vilniaus savivaldybė dosni ne tik B.Smirnovo vadovaujamam Kipro Petrausko ir Fiodoro Šaliapino kultūros ir draugystės paramos fondui, bet ir vaikų globos namams „Baltažiedė lelija”.

Nors šie globos namai sudegė dar 2005-ųjų lapkritį, net pernai savivaldybė „Baltažiedei lelijai” skyrė 3 tūkstančius litų įsigyti būtiniausiems daiktams, sudegusiems gaisro metu. Tačiau iki šiol „Baltažiedė lelija” neatnaujino veiklos.

Prieštaringai vertinami globos namai Inturkės kaime (Molėtų r.) buvo įsikūrę bažnyčios parapijos patalpose. Jose buvo apgyvendinti beglobiai vaikai. Kaišiadorių vyskupijai nusprendus patalpas naudoti kitiems tikslams, J.Smirnovienės vadovaujamų globos namų dvasininkams ketverius metus jų nepavyko iškraustyti.

Įnamius iš patalpų išvijo tik gaisras. Įtarta, kad pastatas buvo padegtas. Kol „Baltažiedė lelija” dar veikė, šiais globos namais ne kartą domėjosi įvairūs tikrintojai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.