Europos Komisija: Lietuvos laukia nuosmukis

Lietuvos ekonomika perkaito ir jos laukia nuosmukis. Tai konstatuojama Europos Komisijos (EK) paskelbtose tradicinėse pavasario ekonomikos prognozėse.

Ekonomikos ir monetarinių reikalų komisaras Choakinas Almunija (Joaquin Almunia) Lietuvos radijui sakė, jog Lietuvoje, skirtingai nuo kitų Baltijos šalių, šiais metais dar išsilaikys apie 6 proc. augimas, tačiau vėliau jis smuks.

Komisaro teigimu, Lietuvos ekonomika perkaito – buvo labai daug investuota į namų statybos sritį, neadekvačiai augo paskolų teikimas, todėl dabar laukia nuosmukis.

Lietuvoje kitais metais infliacija sumažės iki 7 proc., tačiau vis tiek bus beveik dvigubai didesnė nei sulėtėjęs ekonomikos augimas.

Išsikvėpė ir Baltijos tigrai: prognozėse konstatuojama, jog visos trys šalys ritasi į nuosmukį, ekonomikos augimui lėtėjant, o infliacijai – augant.

Greičiausiai atsigaus Estija – 2009-ųjų prognozė žada, jog Estijoje kitąmet ekonomika jau vėl augs, o infliacija bus mažiausia Baltijos šalyse.

Visą ES labai veikia sumaištis pasaulio finansų rinkose, JAV ekonomikos lėtėjimas bei kainų augimas.

Dėl to auganti infliacija gali turėti skaudžių socialinių pasekmių ES šalyse.

Nepaisant ekonomikos sulėtėjimo, pasak EK, Europa neblogai atlaiko sukrėtimus – per šiuos ir kitus metus net sugebės sukurti 3 milijonus naujų darbo vietų. Tai dvigubai mažiau nei per praėjusius dvejus metus, tačiau tai padės išlaikyti stabilų maždaug 7 proc. nedarbo lygį.

Didžiausia ES problema – infliacija. EK įspėja, jog vien monetarinių priemonių jau nepakaks ir ragina visas šalis imtis struktūrinių reformų, kitaip jautriausius visuomenės sluoksnius ištiks skaudžios socialinės pasekmės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.