B.Dylanas nori, kad jo klausytų sėdėdami

Birželio 5 dieną sostinėje esančioje universaliojoje pramogų arenoje koncertą surengs vienas populiariausių ir labiausiai pripažintų dainų autorių – muzikantas ir atlikėjas Bobas Dylanas.

Legendinis muzikantas į Lietuvą koncertuoti atvyksta kartu su savo grupe. B.Dylano ir grupės koncertas arenoje bus išskirtinis ir tuo, kad muzikos gerbėjai galės įsigyti bilietus tik sėdimose vietose – toks yra paties B.Dylano ir jo atstovų reikalavimas.

Šiuo metu 66-erius metus skaičiuojantis B.Dylanas tęsia aktyvią koncertinę veiklą. Didysis muzikantas ir pasaulinė roko muzikos legenda Lietuvoje koncertuos pirmą kartą.

Solidžiausi apdovanojimai

B.Dylanas yra viena įtakingiausių pastarojo 50-mečio figūrų roko muzikos scenoje. Žurnalas „Time“, apžvelgdamas XX amžiaus muziką, B.Dylaną įtraukė į pačių svarbiausių pastarojo šimtmečio žmonių sąrašą. Visų laikų įtakingiausių artistų ir grupių sąrašą paskelbęs autoritetingas muzikos žurnalas „The Rolling Stone“ B.Dylanui skyrė 2-ąją vietą.

„Mano kartos atstovams B.Dylanas padarė didžiausią įtaką iš visų kitų menininkų“, – įteikdamas muzikantui prestižinį „Kennedy Center“ apdovanojimą sakė JAV prezidentas Billas Clintonas. B.Dylanas ne kartą buvo pristatomas Nobelio premijai gauti, o šių metų balandį jam įteikta Pulitzerio premija, skirta už neįkainojamus nuopelnus muzikos srityje. Atlikėjas tapo pirmuoju roko muzikantu, kuris yra pagerbtas iki šiol tik literatūros ir žurnalistikos pasaulio atstovams teikta premija. Šio projekto administratorius Sigas Gissleras teigė, jog šiuo apdovanojimu įvertinamos lyrinės B.Dylano kompozicijos ir neįtikima poetinė jėga.

Kuria kitiems atlikėjams

Ilgos karjeros metu B.Dylanui pasisekė dirbti, įrašinėti ir kurti dainas daugeliui pačių žymiausių muzikos atlikėjų. Artistas bendradarbiavo su Johnny Cashu, Van Morrisonu, Joni Mitchellu, Tomu Petty, Roy Orbisonu, Neilu Youngu, Jeffu Lynne, Dave Stewartu, Paulu Simonu, Ericu Claptonu, Johnu Foggerty, Eltonu Johnu, grupės „The Beatles“ nariais, “ The Rolling Stones“, Prince’u, Carlosu Santana ir netgi Lenny Kravitzu. Per penkis dešimtmečius pasaulyje yra parduota daugiau nei 90 milijonų jo albumų. Kasmet B.Dylanas surengia mažiausiai 100 koncertų.

1998 metais atlikėjo įrašas „Time Out Of Mind“ triumfavo „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje, kur buvo pripažintas geriausiu metų albumu. Pernai išleistas ir kol kas naujausias muzikanto studijinis darbas „Modern Times“ debiutavo perkamiausių įrašų Jungtinėse Amerikos Valstijose sąrašo viršūnėje. Dar 21 šalyje kritikų ypač gerai įvertintas albumas debiutavo perkamiausių albumų penketukuose.

Perdainavo G.Paškevičius
„Bobas Dylanas išlaisvino mintį taip, kaip Elvis išlaisvino kūną“, – sakė garsusis amerikiečių rokeris Bruce’as Springsteenas, dalyvaudamas B.Dylano inauguracijoje į Rock’n’rollo šlovės muziejų. B.Dylanas taip pat yra Dainų autorių šlovės muziejaus narys. Daugelis legendinio dainų autoriaus ir atlikėjo kūrinių tapo vizitinėmis kortelėmis ne vienai grupei ar atlikėjui, pavyzdžiui, „Mr. Tambourine Man“ padėjo pradėti karjerą grupei „The Byrds“ arba „All Along The Watchtower“ visuose savo koncertuose grojo žymusis gitaros virtuozas Jimmis Hendrixas.

Nemažai B.Dylano dainų yra įrašę dešimtys kitų atlikėjų ir grupių. Garsiąją „Blowin’ In The Wind“ dainavo ne tik Marlen Dietrich, Elvisas Presley, Etta James, Stevie Wonderis, bet ir lietuvių atlikėjas Gytis Paškevičius (lietuviška versija – „Tu vėjo paklausk“).

Tikru „dylanišku“ himnu galima vadinti kompoziciją „Knockin’ On A Heaven’s Door“, kuri seniai įtraukta į roko muzikos aukso fondą. Šią dainą yra atlikę Bobas Marley, Rogeris Watersas, Ericas Claptonas, Bryanas Ferry, Markas Knopfleris, „U2“, „Aerosmith“, „Bon Jovi“ ir „Guns N’Roses“. Išskirtinai svarbiais albumais roko muzikos istorijoje vadinama B.Dylano trilogija: „Bringing It All Back Home“, „Highway 61 Revisited“ ir „Blonde On Blonde“. 2003 metais kita jo daina „Like A Rolling Stone“ net 172 pasaulio muzikos ekspertų buvo paskelbta visų laikų geriausia daina.

Režisuoja pats

Daugkartinis „Grammy“ laureatas B.Dylanas taip pat pelnė „Oskarų“ ir „Golden Globe“ apdovanojimus, kuriuos muzikantui atnešė kino filme „Wonder Boyus“ skambanti daina „Things Have Changed“. Prisidengęs Sergejaus Petrovo slapyvardžiu, atlikėjas režisavo kino filmą „Masked And Anonymous“, kuriame, be B.Dylano, vaidino Holivudo žvaigždės: Penelope Cruz, Jessica Lange ir Valas Killmeris.

Suprantama, kad apie tokio įtakingo muzikanto gyvenimą yra sukurta ne viena dokumentinė ir meninė juosta. Žymusis režisierius Martinas Scorsese’as apie jį pastatė net du kino filmus – „The Last Waltz“ ir „No Direction Home“. 2007 metų pabaigoje įvyko režisieriaus Toddo Hayneso juostos „I’m Not There“ premjera. Šiame filme B.Dylaną skirtingais gyvenimo etapais įamžino net 8 skirtingi aktoriai, tarp jų – žymios kino žvaigždės Cate Blanchett, Richardas Gere’as, Christianas Bale’as, Benas Whishawas ir neseniai miręs Heathas Ledgeris. Filmo „I’m Not There“ premjera Lietuvoje numatoma birželio pradžioje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.