Lietuvos kultūros sostinės titulą iškovojo Zarasai

Pirmą kartą vykusiame nacionaliniame konkurse „Lietuvos kultūros sostinės 2008” šį titulą iškovojo Zarasai.
Pergalę miestui lėmė savivaldybės administracijos parengtas projektas „Kultūra kaip gyvas vanduo”. Jam įgyvendinti Kultūros ministerija skirs 100 tūkst. litų, pranešė konkurso rengėja viešoji įstaiga „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009”.

Projektas bus įgyvendintas pirmąjį rudens savaitgalį. Rugsėjo 5-7 dienomis Zaraso ežero saloje bus surengta Lietuvos kultūros mugė, kuri supažindins su geriausių Lietuvos kultūros projektų pristatymais. Taip pat šiai progai bus parengti specialūs „vandens projektai”: 100 valčių flotilė – paradas, teatralizuotas madų pristatymas scenoje ant vandens, šiuolaikinio meno instaliacijos vandens tema. Šventės dalyviai taip pat galės pasivaikščioti Zaraso ežero pakrantėje įsikūrusioje šiuolaikinio meno galerijoje, vietos menininkai ir kūrėjai tris dienas ir tris naktis pristatys savo kūrybą įvairiose Zarasų miesto erdvėse.

„Tikime, kad Lietuvos kultūros sostinė 2008 suvienys zarasiškius ir į aktyvią veiklą įsitrauks visa bendruomenė – nuo savivaldybės, seniūnijos iki mokyklų bendruomenių, laisvų menininkų”, – pranešime spaudai cituojama Zarasų rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Daiva Šukštulienė.

Konkurse iš viso dalyvavo ir savo projektus pristatė 39 miestai ir miesteliai. Aršiausia kova vyko tarp Zarasų, Anykščių, Zapyškio, Veliuonos, Šiaulių, Trakų ir Kauno.

Anot projektus vertinusios nepriklausomų ekspertų komisijos pirmininkės Zitos Kelmickaitės, Zarasų projektas sužavėjo visus.

„Visus užbūrė Zarasų projekto vizija – Zaraso ežero salą paversti nauja kultūrine erdve, patrauklia visai Lietuvai. Nuosekliai ir logiškai išdėstyti projekto įgyvendinimo veiksmai įtikino, kad projekto vykdytojai yra pasiruošę šią viziją paversti realybe”, – teigė ji.

„Lietuvos kultūros sostinės” projektu siekiama paskatinti vietos bendruomenes plėtoti savo miesto ar miestelio kultūrą, kurti patrauklų įvaizdį.Šį nacionalinį konkursą planuojama rengti ir ateityje, suteikiant galimybę ir kitiems miestams bei miesteliams įgyvendinti savo kultūrines vizijas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.