Atsikūrusiai grupei „Pikaso“ nieko nėra neįmanoma

„Pikaso“ vaikinai vėl kartu! Ilgą laiką jie beveik nesimatė: Robertas gyveno Anglijoje, Dovydas dirbo Vilniuje, o Dainius dalyvavo grupės „Raketa“ veikloje. Dabar visi vėl drauge, vėl scenoje, o naująją grupės dainą „Sniegas“ publika sutinka itin šiltai.

– Ilgą laiką neigėte gandus apie grupės atsikūrimą, bet būtent iš to buvo aišku, kad į sceną grįšite. Tokios „ne, ne, ne“ kalbos juokingai panašios – vieni neigia akivaizdžiai matomą nėštumą, kiti – po dienos vyksiančias vestuves ar skyrybas… Tai jau tampa mada?
– Puiku, kad esate nuovoki (juokiasi). O apskritai, manyčiau, šiai „madai“ jau keli tūkstantmečiai. Kiekvienas turi savų priežasčių atsakyti „ne“ į smalsuolių klausimus… Prisipažinkime, juk tai dar labiau pakursto smalsumą. Kitaip nebūtumėte mums parengę šių klausimų… Na, o gretinti grupės atsikūrimą su nėštumu ar kitokiais asmeninio gyvenimo dalykais – drąsu. Asmeninis gyvenimas brangus kiekvienam mūsų ir kiekvienas sprendžiame patys, ką apie jį pasakoti ir ko nepasakoti kitiems. O grupė – tai komandos darbas, kuriame svarbu susitarimas, bendras tikslas ir visos sąlygos jam įgyvendinti. Nevalia klaidinti publikos, kol pats nežinai, ar iš tiesų vėl imsies šio darbo.

– O kodėl būtent dabar, kai atsisveikino „Mango“? Ar kad gera vieta ilgai tuščia nebūna ir reikia paskubėti ją užimti, „cukraus mergaites“ paskubėti pakeisti „sirupo berniukais“?

– Širdis apsalo nuo epitetų. Kiekvienas gyvenime ir veikloje turime savo vietą. Sakoma, kad nieko nepakeičiamo – žmonių, autoritetų, darbo – nėra, tačiau kiekvienas ieškome to, kas jam geriausiai tinka ir, pasitaiko, visai nenorime šito atsisakyti. Būtent taip nutiko grupei „Pikaso“. Mums patinka scena, patinka dainuoti ir norėtume tai daryti toliau. O mūsų gerų bičiulių „Mango“ merginų atsisveikinimo koncertai tapo puikia proga vėl save išmėginti. Būtent todėl ir neigėme kalbas apie sugrįžimą – kad, pajutę, jog scenoje nebesijaučiame taip gerai, kaip anksčiau, galėtume ir nebegrįžti…

– Taigi į sceną grįžote. O kaip su buvusia jūsų veikla – šeimos verslu, darbu: jį kuriam laikui pamiršite ar bus kas tuos reikalus tvarko vietoj jūsų?
– Ne, nepamiršime. Pavadinote mus berniukais, bet mes esame suaugę žmonės, atsakome už savo veiklą ir ją planuojame. Apsvarstėme, kad kitus savo darbus puikiausiai galime papildyti muzikine veikla, kuri mums yra pomėgis. Aišku, kartais yra sudėtinga viską suderinti, tačiau nėra nieko neįmanoma.

– Ar nemanote, kad laikas atsikratyti saldžių berniukų įvaizdžio? Juk esate kur kas vyresni nei pradėdami karjerą, negi norite, kad sceną apgulusios iš laimės klyktų nepilnametės, kaip ir anksčiau? O ir pavyzdžių, kas išeina, kai bandoma išlikti amžinai jaunais, apstu: kad ir pagyvenę „Modern Talking“ garbaniai pusamžiai „berniukai“…
– Nežinau, kodėl jums atrodo, kad mes dedame visas jėgas, kad tik išsaugotume saldumą! Taip, mes esame vyresni, brandesni. Todėl ir mūsų elgesys scenoje, ir naujos dainos, ir jų atlikimas skirsis nuo pirmojo „Pikaso“ gyvavimo etapo. Jaučiamės adekvatūs savo amžiui. Tikriausiai tai darys įtakos ir tikslinei mūsų auditorijai. Bet vis dėlto siūlyčiau nediskriminuoti publikos pagal amžių ir neatimti iš jaunimo galimybės išlieti savo emocijas koncertuose. Mums brangus kiekvienas klausytojas. Iš paskutinio argumento skaniai pasijuokėme, ačiū. Mes dar turime laiko iki „Modern Talking“ sceninio „stažo“: man – 24 metai, o Dainius bei Robertas yra 27-erių.

– Dabar jums reikėtų pradėti rodytis visose įmanomose TV laidose – iš pradžių „Le Broniaus šou“ ir nuosekliai keliauti į „Vaiduoklių medžiotojus“, „TV detektyvus“, „Sudaužytų širdžių klubą“. O tada balotiruotis į kokią nors partiją. Kad visi žinotų, kas grįžo, kad reitingai kiltų, jūsų veidai iš televizijos ekranų nedingtų…
– Ačiū už planą, tačiau, žinote, jūsų pasiūlytas laidų komplektas atitinka mano antifavoritų kolekciją (juokiasi). O ir politika netraukia. Atvirai tariant, daugiausia jėgų norime skirti muzikinei veiklai, tačiau popmuzika – viešas, „televizinis“ reikalas. Žinoma, eterio nevengsime ir turime savų kriterijų, kaip atsirinkti vertus dėmesio pasiūlymus.

– Minėjote, kad jūsų dainos turėtų būti tarsi balansavimas ant teigiamų emocijų ir liūdesio saitų. Tekstus joms kursite patys ar ieškosite, kas tai darytų? Apskritai kieno eilės jums atrodytų tinkamiausios naujiesiems „Pikaso“?
– Taip, išties. Nekart esu minėjęs, kad per tuos ketverius mūsų nebuvimo scenoje metus lietuviškame pramogų versle įsitvirtino realybės šou ir panašūs projektai, kurių dalyviai atlieka užsienio dainų perdirbinius. Man tai atrodo koktu. Turime puikių savų autorių, kurių talentai turėtų būti skatinami. Šiuo keliu ir eisime. Mums autoriaus ieškoti nereikia – kaip ir anksčiau, bendradarbiausime su klaipėdiečiu dainų kūrėju Laimonu Žiulpa. Jis – puikus mūsų bičiulis ir kolega, turintis savą „Pikaso“ muzikos viziją, kuri atitinka mūsų pačių požiūrį.

– Planuojate išleisti albumą, kuris, sakėte, būtų kaip serialas. Ar jis primintų Lotynų Amerikos serialus? Juose irgi pilna teigiamų emocijų, liūdesio, bet jie nesukelia depresijos.
– Taip, būtent šiuos serialus turėjome omenyje (juokiasi). Dažnam patinka įsijungti muilo operą ir atitrūkti nuo savų rūpesčių stebint audringų emocijų prisodrintą gyvenimą ekrane. Dar nežinau, ar mūsų albume bus tokių audrų, ar jis bus lyriškesnis, tačiau palyginimo su serialu nesikratome. Mes nepretenduojame spręsti užsienio skolos ar infliacijos problemų, nekuriame filosofijos traktatų. Esame popmuzikos atlikėjai ir darysime viską, kad depresija ir liūdesys neužgožtų gyvenimo džiaugsmo.

– Kyla įtarimas, kad kitais metais jus pamatysime nacionalinės Eurovizijos atrankos konkurse. Turite tokių minčių?
– Jūs ir vėl demonstruojate nuovokumą (juokiasi). Taip, turime. Šios mintys dar neįgavo aiškios formos, bet nesikratome šio konkurso, kaip darydavome anksčiau. Jis yra puiki proga pasirodyti didžiulei auditorijai ir išmėginti savo jėgas, savo muzikinį įdirbį. Jeigu aplinkybės susiklostytų palankiai, turėtume gerą dainą, pasirodymo idėją – kodėl gi nedalyvavus?

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Atsikūrusiai grupei „Pikaso“ nieko nėra neįmanoma"

 1. Silvija

  Sauni grupe esat geros dainos dauguma jusu dainu apie meile kodel?
  laikykites mes jus mylim!;@~

 2. Agne

  Noreciau su deividu is pikaso perguleti;@ 😉

 3. Lili

  pasakykit kur ju dainas atsisiust?as juos labai myliu 😳

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.