Po streikų įtampa nemažėja

Seimo nutarimu dar šiemet didinti algas uostamiesčio pedagogai džiaugtis neskuba. Po streikų į darbą grįžusiems mokytojams tenka ne tik kęsti tebetvyrančią įtampą, bet ir dirbti dvigubu krūviu.

Iki mokslo metų pabaigos jie turi suspėti mokiniams išdėstyti kursą, kurį perteikti sutrukdė kelios streiko savaitės.

Daugelio streikavusių mokyklų pedagogai oficialiai nedirbdami pamokų metu konsultavo abiturientus, todėl šie esą skriaudos nepajuto ir nerimauti dėl artėjančių egzaminų neturėtų.

„Kai kurių dvyliktokų tenka net ieškoti, nes jie aptingo, nebenori lankyti pamokų. Su mokytojais susitarėme, kad nedidindami krūvio mokiniams jie išdėstys likusį kursą”, – tikino „Varpo” vidurinės mokyklos direktorius Valerijus Kuzliakinas.

Tačiau mokytojai, anot jo, jaučiasi ne ką geriau nei streikuodami. Žinia apie šiemet ketvirtadaliu kilsiantį atlygį juos nudžiugino trumpam.

„Ko džiaugtis, juk nutarimas nėra įstatymas. Jį galima bet kada atšaukti. Šiuo Seimu aš visiškai nepasitikiu, nes tai ne Seimas, o marazmas”, – rėžė mokyklos vadovas.

Jis tikino, jog mokytojai jau dabar svarsto, kad prireikus nuo rugsėjo vėl streikuotų arba dirbtų tik tiek, už kiek jiems mokama.

„Jeigu algos kils tiek, kiek pažadėta, kurį laiką bus visai neblogai. Tačiau kas toliau, neaišku”, – neslėpė abejonių „Vėtrungės” gimnazijos muzikos pedagogė Vida Auglienė.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Laima Juknienė įsitikinusi, kad ilgainiui mokytojai nebedirbs nežmonišku krūviu vien iš atsidavimo.

„Įtampos ir sąmyšio nė kiek ne mažiau. Susidaro įspūdis, kad socialdemokratų Vyriausybė keršija pedagogams už streiką, teigdama, kad Seimo nutarimo vykdyti neprivalo”, – kalbėjo L.Juknienė.

Ji apgailestavo, kad streikavę klaipėdiečiai nukentėjo finansiškai. Švietimo įstaigų vadovai dėl kompensacijos dydžio už streiko dienas su mokytojais tarėsi individualiai.

Jie gavo nuo pusės iki 85 proc. mėnesio algos dydžio kompensacijas.

„Mes šiuo požiūriu esame nuskriausti, nes kitų šalies miestų pedagogai gavo visą atlyginimą. Nenoriu kaltinti mokyklų vadovų, nes jie tik vykdo valdžios atstovų nurodymus”, – neabejojo profsąjungos atstovė.

Ji žadėjo, kad pedagogai bus budrūs ir stebės, kaip valdžia įgyvendina duotus pažadus nuo gegužės algas pakelti dešimtadaliu, o nuo rugsėjo – dar 15 proc.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.