Paaugliai terorizuoja miestą

Nepilnamečiai smurto išpuoliais toliau gąsdina klaipėdiečius. Jaunieji nusikaltėliai visiškai nesibaimina gresiančios atsakomybės, o nubausti vėl daro tą patį – įstatymai jų nebepažaboja.

Nuvilko striukę

Vien per pastarąsias paras nuo nepilnamečių nukentėjo keturi asmenys. Jaunieji plėšikai iš savo aukų pagrobė mobiliojo ryšio telefonus, striukę.

Užvakar popiet prie šešiolikmečio I.Simonaitytės gatvės gyventojo laiptinėje priėjo keturi apie 16–18 metų jaunuoliai. Vienas jų paauglį sumušė ir numovęs striukę pasišalino. Nukentėjusysis į gydymo įstaigą nesikreipė.

Į panašią situaciją pakliuvo ir Alksnynės gatvėje gyvenantis penkiolikmetis. Taikos prospekte prie jo priėjo keturi apie 17–18 metų amžiaus nepažįstami vaikinai. Vienas jų paauglį sumušė ir atėmė telefoną, kurio vertė – tūkstantis litų.

Tą patį vakarą apie 16–17 amžiaus vaikinas Taikos prospekte mobiliojo ryšio telefonus atėmė ir iš Debreceno gatvėje gyvenančio trylikamečio. Nepažįstamasis priėjo prie berniuko ir paprašė paskambinti. Gavęs du aparatus vaikinas pabėgo. Žala – 1,3 tūkst. litų.

Į panašią situaciją pakliuvo ir 26 metų klaipėdietis. Vakare tame pačiame Taikos prospekte prie jo priėjo iš matymo pažįstamas vaikinas. Klaipėdiečio jis paprašė mobiliojo ryšio telefono.

Vaikinas aiškino, kad jam reikia paskambinti. Gavęs telefoną jis pasišalino. Kartu su aparatu nukentėjusysis neteko ir 400 litų, kurie buvo padėti po jo dangteliu.

Mušė ir nuplėšė ausį

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Klaipėdos policijos pareigūnai ištyrė 63 nepilnamečių nusikalstamas veikas.

„Negalime sakyti, kad tai yra realus veikų skaičius. Jų gali būti ir daugiau. Lieka ir neištirtų nusikaltimų. Gali būti, kad dalį jų įvykdė nepilnamečiai”, – tvirtino Klaipėdos vyriausiojo komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininko pareigas laikinai einantis Andrius Leliūga.

Dažniausiai paaugliai tuština butus, automobilius, prekybos centrų lentynas, praeivių kišenes. Nepilnamečiai pasiryžta ir labai žiauriems nusikaltimams – plėšimams, muštynėms, po kurių nukentėjusieji patiria sunkius kūno sužalojimus, ar žmogžudystėms.

Šių metų kovą trys nepilnamečiai – šešiolikmetis ir du septyniolikmečiai – buvo sulaikyti dėl žiauraus Organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjo sumušimo.

Vaikinai vyrą pargriovė ant žemės ir spardė. Po incidento pareigūnui diagnozuoti žandikaulio ir nosies kaulo lūžiai, nuplėšta ausis. Žmogus buvo gydomas reanimacijos skyriuje.

Nusikaltėliai buvo sulaikyti operatyviai – po išpuolio praėjus porai dienų.

Prieš porą savaičių grupė palangiškių mirtinai sumušė nuolatinės gyvenamosios vietos neturintį asmenį. Smurtautojai, tarp kurių buvo ir trys keturiolikmečiai, šokinėjo ant lovoje gulinčio vyro galvos, kūno, jį spardė. Egzekucijos metu šalia aukos visą laiką gulėjo sugyventinė, tačiau pati bijojo ką nors daryti. Vyras nuo sužalojimų mirė greitosios pagalbos automobilyje.

Sulaikyti nepilnamečiai po dviejų parų teismo sprendimu buvo paleisti.

Prasikalsta vis jaunesni

Dalis paauglių prasižengia ne vieną kartą. Pernai 143 nepilnamečiai įvykdė per 200 nusikaltimų. Dažniausiai prasižengia berniukai, bet neatsilieka ir mergaitės. Ne visi sulaikyti nepilnamečiai pripažįsta savo kaltę. Kai kurie viską neigia, jei ir pas juos randami pavogti daiktai. Pasak Klaipėdos vyriausiojo komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininko pareigas laikinai einančio Andriaus Leliūgos, didėja paauglių iki 14 metų nusikalstamumas. Pernai tokio amžiaus vaikai sudarė daugiau nei pusę visų sulaikytų nepilnamečių.

Už daugumą nusikalstamų veikų nepilnamečiams atsakomybė taikoma nuo 16 metų. Tačiau už nužudymą, sunkų sveikatos sutrikdymą, išžaginimą, seksualinį prievartavimą, vagystę, plėšimą, turto prievartavimą, jo sunaikinimą ar sugadinimą, šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų, narkotinių ar psichotropinių medžiagų pagrobimą baudžiama nuo keturiolikos.

Asmenims, kurie nebuvo sulaukę šio amžiaus, gali būti taikomos auklėjamojo poveikio ar kitos priemonės. Jiems gali būti nurodoma lankyti į būrelį, kursus, neleidžiama išeiti iš namų. Tėvai, išgirdę apie atžalų darbus, elgiasi skirtingai. Vieni žada prasižengusį vaiką pamokyti, o kiti – tyli.

Trūksta pareigos jausmo

A.Leliūga aiškino, jog pagrindinės priežastys, dėl kurių nusikalsta nepilnamečiai, – užimtumo stoka, neigiama draugų įtaka, per maža tėvų kontrolė.

Klaipėdos 3-iojo komisariato viršininko Piotro Kolyškos manymu, nepilnamečiams stinga pareigos jausmo, kurį turi įskiepyti tėvai.

„Reikėtų riboti paauglių naktinius pasivaikščiojimus mieste. Tuomet ir nusikalstamumas sumažėtų”, – pabrėžė P.Kolyška.

Klaipėdos vaikų teisių apsaugos tarnybos vedėjos Gražinos Aurylienės teigimu, bausmių griežtinimas nesumažintų nepilnamečių nusikalstamumo.

„Viskas prasideda nuo auklėjimo šeimoje. Pirmiausiai turi keistis tėvai. Po to pasikeis ir vaikai. Juk dažniausiai nusikalsta asocialiose šeimose gyvenantys nepilnamečiai”, – dėstė G.Aurylienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Paaugliai terorizuoja miestą"

  1. viktoras

    reiktu pabandyt tokius saudyti, gal padetu

  2. mama

    mano sunu 3 kart per siuos mokslometus Zaliakalnio mikro rajone Kaune aplink Radvilenu vid.m-la uzpuole einant is mokyklos,irvis po pamoku,viena karta ateme 2mobilius iskarto, pakise peili,kita karta nieko nerado,dar karta is jo ir keliu bendraamziu ateme coca kolai cipsus,vaiksti chuliganai po 3-4 ju amzius nuo 15-19, matosi apsniure valkatos,gyresi kad is internato ir ju nesuras.visi buvo su kapisonais. Paskambinau policijai tai pasake kad mums neverta kreiptis nes ju nersime juk telefonai nepriristi prie tinklo. Mano nuomone cia yra apsileidimas valdzios, aplink mokykla bent 1km.spinduliu turetu buti bent kameros. tai va kaip yra. 👿

  3. tete

    o policininkai pilvukus AUGINA kabinetuose taio va kaip, iki nepilnameciu istaigoseir aplink jas turi buti sustiprinta apsauga, Amerikoj net mokyklose apsauga yra o cia valytojos su sluota saugojavaikus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.