Nacionalinių parkų ežerai nuomojami pusvelčiui

Derybininkas dėl Ignalinos AE darbo pratęsimo Aleksandras Abišala, buvęs ministras pirmininkas Adolfas Šleževičius, Švenčionių rajono meras Vytautas Vigelis ir dar keli įtakingi politikai bei jų giminaičiai, pateikę pažymas, kad verčiasi versline žuvininkyste, pusdykiai išsinuomojo nacionaliniuose parkuose esančius ežerus.
A.Šleževičius už 0,5 hektaro Aukšlinio ežerą moka 20 litų per metus, V.Vigelis už 8,8 hektaro Peikenio ežerą – 154 litus, žemės ūkio ministrės Kazimieros Prunskienės sūnus Vaidotas Prunskus už Balčio, Juodenio ir Prūdo ežerus, kurių bendras plotas 68 hektarai, moka 480 litų, rašo „Lietuvos žinios“.

Oficialiai teigiama, kad 2002 metais Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos paskelbtame konkurse dėl ežerų nuomos dalyvavo tik A.Šleževičius, V.Vigelis, V.Prunskus ir J.Radzevičius. Neva kitų norinčiųjų neatsirado, todėl politikams ir atiteko ežerai už minimalią kainą.

Konkurse galėjo dalyvauti tiktai žvejo verslininko bilietus turintys asmenys. Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimutis Budrys dienraščiui aiškino, kad nuomojantis ežerą kaina išties nedidelė, tačiau brangiai kainuoja jame įveisti žuvų.

„Kasmet yra tvirtinamas išnuomotų ežerų žuvų veisimo planas, numatoma, kokios žuvys bus veisiamos, planas derinamas su regiono aplinkos apsaugos departamentu, visa tai trunka nemažai laiko, – paaiškino L.Budrys. – Nuomininkai įsipareigoja įrengti nerštavietes, kirsti eketes (jei ežeras dūsta žiemą) ar perkelti žuvis, turi rūpintis pakrančių švara. Žuvivaisa vyksta dalyvaujant penkių institucijų atstovams – rajono aplinkos apsaugos agentūros, savivaldybės, seniūnijos, nacionalinio parko. Prie žuvivaisos protokolo akto ežero nuomininkas dar prideda iš žuvivaisos įmonės gautą sąskaitą faktūrą už mailiaus įsigijimą.

Nei nacionaliniuose parkuose, nei Aplinkos ministerijoje dienraščiui nepavyko gauti duomenų, kiek V.Prunskus, V.Vigelis, A.Šleževičius, A.Abišala paleido žuvyčių į jiems išnuomotus ežerus, kiek jiems kainavo.

A.Abišala neslėpė, jog yra išsinuomojęs Bedugnio ežerą ir moka už jį tik kelias dešimtis litų per metus. A.Abišala sakė neprisimenąs, ar dar nenutrūko sutartis dėl nuomos, o per penkerius ir šešerius metus jis į Bedugnį žuvis veisė tik kartą.

„Tai labai gilus ežeras, norėjau įveisti jame upėtakių, todėl ir išsinuomojau, – pasakojo sodybą Pelekiškės kaime turintis A.Abišala. – Nupirkau mailiaus už kelis tūkstančius litų, tačiau vietos gyventojai paaugusias žuvis išgaudė, pakrantes ištrypė. Gaila tokio gražaus, bet neprižiūrimo ežero.

Aplinkos ministerijos duomenimis, šiemet derinant Vyriausybės nutarimo projektą „Dėl be aukciono suteikiamos teisės naudoti žvejybos plotą užmokesčio dydžio ir mokėjimo tvarkos“ bus svarstomas nuomos (teisės naudoti žvejybos plotą) užmokesčio dydis. Veikiausiai nutarime bus pakeistos prieš penkiolika metų nustatytos kainos į šiuolaikiškesnes.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.