Apžiūrėjęs įtartinas statybas pajūryje, Seimo Audito komitetas sprendimų priimti neskubės

Seimo Audito komiteto narė „darbietė“ Loreta Graužinienė įtartinų ir galimai neleistinų statybų pajūryje, o ypač Kuršių nerijoje klausimą siūlo „kelti į Seimo plenarinių posėdžių salę“.
„Jeigu mes tuoj pat nesiimsime jokių skubių veiksmų, naujų įtartinų statinių atsiras kasdien ir problema tik pagilės“, – sakė L.Graužinienė penktadienį komitete aptariant šios savaitės Audito komiteto narių vizitą į pajūrį apžiūrėti jau nebe pirmus metus linksniuojamas galimai neleistinas statybas.

„Jeigu mes ateinantį trečiadienį visą posėdį paskirsime tų klausimų svarstymui, reikalo tikrai nepristabdysime“, – sakė parlamentarė.

Vasltiečių liaudininkų frakcijos narys Artūras Skardžius siūlė, kad reikalavimai valstybinėms institucijoms, atsakingoms už statybų leidimų išdavimą, statybų kontrolę, būtų formuluojami ne komitete, o Seimo nutarimu.

Socialdemokratų frakcijos narys Mindaugas Subačius irgi siūlė sprendimus priimti neskubant: „reikia gilesnės analizės, norint priimti sprendimus šiais klausimais“.

Seimo Audito komiteto patarėjai buvo parengę komiteto nutarimo projektą, tačiau juo nepatenkinti komiteto nariai, nutarė nevalstybines institucijas įpareigoti iki tam tikro termino nuveikti komiteto nurodytus darbus, o patiems Seime rengti konkrečias pataisas su saugikliais, kad pajūryje nebevyktų įtartinos statybos.

Tuo tarpu komiteto biuro patarėjai siūlė nedelsiant įpareigoti Vyriausybę parengti įstatymų pataisas, kurios užtikrintų Baltijos pajūrio teritorijoje esančių poilsio namelių teisiškai aiškaus statuso nustatymą.

Klaipėdos apskrities viršininko administracijai ir Palangos miesto savivaldybei buvo siūlyta

pakeisti Šventosios gyvenvietės detalųjį planą, nustatant apribojimus dėl Baltijos pajūrio teritorijose esančių poilsio namelių statybos ar rekonstrukcijos, jų ir jiems eksploatuoti reikalingų žemės sklypų naudojimo, nustatant papildomus Baltijos pajūrio teritorijų gamtosaugos, urbanizacijos, rekreacijos bei želdynų išsaugojimo ir tvarkymo reikalavimus.

Kol nebus išspręstas klausimas dėl Baltijos pajūrio teritorijoje esančių poilsio namelių, statuso, komiteto patarėjai siūlė įpareigoti Klaipėdos apskrities viršininko administraciją ir Palangos miesto savivaldybę nevykdyti jokių veiksmai dėl žemės sklypų, esančių aplink šiuos namelius, formavimo, detaliųjų planų rengimo ir statybos ar rekonstrukcijos leidimų išdavimo.

Audito komitetas šią savaitę lankėsi pajūryje, kur aiškinosi dėl maždaug dešimties įtartinų statybų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , .

2 atsiliepimai į "Apžiūrėjęs įtartinas statybas pajūryje, Seimo Audito komitetas sprendimų priimti neskubės"

  1. vardenis pavardenis

    nu i roza u tebia sharapov 😳

  2. Donatas

    Kaip sunys palos ir viskas. Jau igryso kad griauna tik cigonu tabora. Vienas vokietis pasake ,kad Lietuvoje korupcija didesne nei Kolumbijoje. Manau tam tikra prasme jis buvo teisus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.