Buvęs Kauno apskrities valdininkas paleistas į laisvę

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas trečiadienį paleido iš suėmimo ir paskyrė namų areštą buvusiam Kauno apskrities valdininkui Virginijui Vizbarui. Jis yra įtariamas didelės vertės kyšio priėmimu.

Namų areštas pusės metų laikotarpiui yra skirtas Generalinės prokuratūros prašymu. Įtariamasis namuose turės būti nuo 19 vakaro iki kitos dienos ryto 7 val. Prokuroras mano, kad paskyrus šią kardomąją priemonę, ikiteisminio tyrimo tikslai bus pasiekti.

Prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl kelių valstybinės žemės sklypų sandorių Kauno centre.

Buvęs Kauno apskrities viršininko pavaduotojas teismo koridoriuose pasirodė po 10 val. Jį lydėjo du policijos pareigūnai. V.Vizbaras ėjo rankas sudėjęs už nugaros, tarsi jos būtų surakintos antrankiais.

Po paskirto namų arešto V.Vizbaras laisvę atgavo teismo salėje.

Išeidamas iš teismo V.Vizbaras teigė, kad nesutinka su jam pareikštais įtarimais, skundėsi, kad jo suėmimas truko per ilgai ir vieną dieną jis buvo suimtas neteisėtai. Jis stebėjosi, kad ikiteisminio tyrimo medžiaga patenka žiniasklaidai ir kad ji atstovauja kaltinančiosios pusės poziciją ir neatspindi ginančiosios pusės pozicijos. Žurnalistams suteikus galimybę duoti savo paaiškinimus, jis teigė juos duosiąs teisme.

V.Vizbaras neneigė anksčiau susitikinėjęs su tuometiniu Seimo pirmininku Viktoru Muntianu.

Iš suėmimo paleistas buvęs valdininkas atrodė geros nuotaikos ir nuolat šypsojosi. Jis sakė toliau dirbsiąs savo darbą – pagal specialybe esąs architektas. Įtariamasis nesisielojo dėl paskirto namų arešto.

,,Aš ir taip naktį būnu namie”, – šmaikštavo V.Vizbaras.

Kovo 26 dieną posėdžiavęs ministrų kabinetas nutarė V.Vizbarą atleisti iš posto jo paties noru.

Kovo viduryje 46 metų V.Vizbaras sustabdė savo narystę Liberalų ir centro sąjungoje (LiCS), kur jis vadovavo Jonavos skyriui.

Be jo šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai yra pareikšti dar trims asmenims.

Baudžiamojoje byloje įtarimai taip pat pareikšti dar dviem asmenims – kaunietėms verslininkėms Birutei Jablonskienei ir Laimai Baranauskienei. Jos įtariamos davusios 100 tūkst. litų kyšį už tai, kad Kauno taryba priimtų palankų sprendimą dėl maždaug 4 arų žemės sklypo pardavimo miesto centre. Moterys į laisvę paleistos buvo anksčiau.

Be to, įtariama, kad Pilietinės demokratijos partijai buvo sumokėta 20 tūkst. litų. Žiniasklaida teigia, kad pinigų pervedimo partijai faktą pareigūnams pavyko užfiksuoti.

Tyrimuose dėl V.Vizbaro veiklos yra minimas ir buvęs Seimo pirmininkas V.Muntianas, ant kurio mestas įtarimas, esą jis galėjo duoti kyšį V.Vizbarui.

Buvo pranešta apie vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas tuometinio Seimo vadovo ir V.Vizbaro susitikimas. Įraše esą užfiksuota, kaip V.Muntianas klausia valdininko, kiek jis esąs skolingas už padarytą paslaugą, vėliau išsiima piniginę ir iš jos ištraukia į pinigus panašius popierėlius.

V.Muntianas kaltę neigia, aiškindamas, jog sumokėjo už legalią paslaugą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.