KET nepaisantiems vairuotojams – dar vienas apynasris

Automobilius vairuojančių vairuotojų laukia dar viena naujovė -Susisiekimo ministerija inicijuoja įstatymo priėmimą, pagal kurį kiekvienoje transporto priemonėje turi būti sumontuota speciali įranga, išsamiai parodanti, kaip vairuotojas elgėsi kelyje pastarąsias 72 valandas.
Manoma, kad jau nuo šių metų vidurio kiekviename Lietuvos automobilyje bus įmontuotas specialus įrenginys, kuris fiksuos visus vairuotojo ir keleivio veiksmus, taip pat važiavimo greitį, stabdymo kelią. Visi duomenys bus saugomi specialioje skaitmeninėje laikmenoje. Taip pat svarstoma, ar neįdiegti tokios sistemos ir motocikluose, nes motociklininkai pastaraisiais metais sukėlė daug tragiškų avarijų.

Vairuotoją sustabdęs pareigūnas galės nesunkiai patikrinti, ar buvo laikytasi taisyklių – ar vairuotojas važiavo leistinu greičiu, ar jis ir jo keleiviai buvo prisisegę saugos diržus ir t.t. Manoma, kad tokia įranga ir joje užfiksuota informacija labai praves avarijų tyrėjams.

„Tai bus savotiška „,juodoji dėžė”, pajnaši į sumontuotas lėktuvuose”, – BNS aiškino IT specialistas.

JAV pagamintas įrenginys jau sulaukė palankių saugaus eismo specialistų Lietuvoje įvertinimų. Tačiau kol įstatymų bazė nėra paruošta tokio įrenginio įteisinimui, su bendrove gamintoja derybos dar nepradėtos.

BNS kalbinti pareigūnai sakė, kad įdiegimą stabdo šio įrenginio kaina – vairuotoją kontroliuojanti įranga ir jos įdiegimas kiekvienam automobiliui atsieis maždaug 5 tūkst. litų.

Manoma, kad vairuotojams, kurie per pastaruosius dvejus metus nepadarė nė vieno Kelių eismo taisyklių pažeidimo, toks įrenginys bus sumontuotas nemokamai, lėšos bus skiriamos iš biudžeto ar savivaldybės, kurioje vairuotojas nuolat gyvena, lėšų.

Tuo tarpu Kelių eismo taisykles nuolat pažeidžiantiems vairuotojams tokį renginį teks nusipirkti už savo pinigus. Transporto priemonės vairavimas be tokio įrenginio bus laikomas tokiu pat Kelių eismo taisyklių pažeidimu, kaip ir vairavimas apsvaigus nuo alkoholių ar svaigiųjų medžiagų, neturint teisių ir pan.

Laikinai į Lietuvą su automobiliais atvykę užsienio šalių piliečiai taip pat turės važiuoti su Lietuvoje naudojama vairuotojo kontrolės įranga. Į užsieniečio mašiną įrenginys bus laikinai įmontuotas, sumokėjus piniginį užstatą.

Šios priemonės nuspręsta imtis atsižvelgus į vis dar nepatenkinamą situaciją keliuose. Nors sugriežtinus atsakomybę už vairavimą neblaiviam, neturint teisės, avarijų Lietuvoje sumažėjo, tačiau nežymiai.

„,Įrenginys veiks panašiu principu, kaip ir tas, kurio pagalba kontroliuojamas tolimųjų reisų vairuotojų poilsio ir darbo režimas”, – BNS aiškino policijos pareigūnai.

Lietuvoje nedrausmingus vairuotojus bandoma sudrausminti taip pat stacionariais greičio matuokliais, policijos reidais. Šie veiksniai duoda rezultatą, tačiau dar ne tokį, kokio tikisi visuomenė ir policininkai. Europos Komisija jau pusę lūpų kalba apie sankcijas Lietuvai, niekaip nesugebančiai pažaboti visų ,,kelių erelių”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , .

3 atsiliepimai į "KET nepaisantiems vairuotojams – dar vienas apynasris"

  1. su balandzio pirmaja

    gerai, kad cia balandzio 1 pokstas. noreciau pamatyt is kur valstybe paimtu tokias lesas po 5000 kiekvienai masinai. taip pat butu idomu paziuret kaip patys vairuotojai pirktusi tokius prietaisus. ir aisku, kad atsiradus tokiam dalykui butu rastas budas kaip prietaisiuka nugesint, kad nerodytu ko nereikia.

  2. jei svajojat tai nors realai svajokit

    automobiliu Lietuvoje yra virs 2 milijonu, tad sumontavimui reiktu 10 milijardu, o kur dar teises i privatuma, su pirmaja balandzio

  3. Cia be balandzio 1

    Ateis laikas kai ant kiekvieno zmogaus po aparaciuka uzdes kur laisve ir zmogaus teises nuo situ viska kontroluoti norinciu psichopatu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.