LKL autsaideris priešinosi čempionams

Lietuvos krepšinio lygos čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris” pajuto, kad autsaiderių negalima iš anksto nurašyti. O „Alytaus” klubas, iškovojęs dešimtą pergalę, reguliariajame sezone užsitikrino ketvirtąją vietą.

Šeštadienį „Žalgirio” krepšininkai namie 87:80 (26:28, 24:17, 18:14, 19:21) įveikė paskutinę vietą užimančią Marijampolės „Arvi-Sūduvą” ir iškovojo penkioliktą pergalę.

Per reguliarųjį sezoną antrojoje vietoje liksiančiam „Žalgiriui” 17 taškų pelnė Mantas Kalnietis, po 14 – Paulius Jankūnas ir Marcusas Brownas, 13 – Mamadou N`Diaye, 11 – Jonas Mačiulis. Iš marijampoliečių geriausiai sekėsi 27 taškus pelniusiam Gyčiui Sirutavičiui ir 18 – Virginijui Sirvydžiui.

Likus žaisti kiek daugiau nei porą minučių J.Mačiulis buvo nubaustas nesportine pražanga. Tuo naudodamiesi svečiai priartėjo iki minimumo (78:77). Po minutės pertraukėlės „Žalgirį” gelbėjo J.Mačiulis, pataikęs nuo trijų taškų linijos, ir visus 4 baudų metimus atlikęs Mantas Kalnietis.

„Žalgiriui” per reguliarųjį sezoną liko žaisti vienas rungtynes – balandžio 5 dieną Halėje kauniečiai susitiks su Vilniaus „Lietuvos rytu”, kuris jau užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojo vardą. Per šią dvikovą LKL čempionams dar negalės padėti komandos kapitonas vidurio puolėjas Eurelijus Žukauskas. Savaitgalį atlikus medicininius tyrimus paaiškėjo, kad dėl patirtos traumos aukštaūgis nerungtyniaus apie tris savaites.

LKL debiutantai „Alytus” krepšininkai šeštadienį atvyko į Vilnių ir 85:72 (23:18, 22:18, 25:12, 15:14) nugalėjo LKL senbuvius „Sakalus”.

19 taškų svečiams pelnė ir 11 kamuolių atkovojo Marius Janišius, 16 taškų įmetė Andrius Aleksandrovas, 14 – Žydrūnas Urbonas.

Sostinės klube labiausiai pasižymėjo Giedrius Kurtinaitis ir Mindaugas Reminas (po 15 tšk.) bei Nerijus Strazdauskas (12). Dėl kojos traumos „Sakalų” ekipoje nerungtyniavo vidurio puolėjas Matas Niparavičius.