Lietuvos narystei NATO – ketveri

Šeštadienį sukanka ketveri metai, kai Lietuva tapo NATO nare.
Ta proga Vilniuje kariai šalies vaikams surengs futbolo turnyrą Krašto apsaugos ministro taurei laimėti.

Turnyre dalyvaus dešimt komandų iš Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus, Kauno ir Vilniaus. Taip pat laukiama atvykstant dviejų komandų iš Latvijos. Iš viso turnyre varžysis daugiau nei 180 devynių-dešimties metų amžiaus berniukų.

Kariai mažuosius futbolo žaidėjus taip pat žada pavaišinti kareiviška koše ir arbata.

Kaip primena KAM, nuo pat pirmos narystės NATO dienos Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę saugoti pradėjo NATO narių naikintuvai. Šiuo metu Šiaulių oro uoste dislokuota jau šešioliktoji NATO pajėgų, vykdančių oro policijos misiją, pamaina.

Pasak pranešimo spaudai, jau kone penkiolika metų dalyvaudami tarptautinėse operacijose Lietuvos kariai įrodė esą patiki partneriai. Šiandien Lietuvos kariai sėkmingai tęsia dalyvavimą NATO vadovaujamose tarptautinėse operacijose Kosove, Irake ir Afganistane.

2005 metų birželio mėnesį pradėtas Lietuvos vadovavimas Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG) Afganistane suteikia valstybei svarią politinę reikšmę NATO. Afganistane Lietuvos vadovaujamos PAG misija – didžiausias Lietuvos tarptautinis įsipareigojimas, daugiausiai pastangų reikalaujanti ir viena sudėtingiausių Lietuvos iniciatyvų NATO.

Praėjusių metų gegužės mėnesį buvo pradėtas formuoti naujas trišalis Baltijos batalionas, kuris iki 2010 metų turi būti pasirengęs vykdyti operacijas keturioliktos NATO Greitojo reagavimo pajėgų pamainos sudėtyje.

Ketvirtieji narystės NATO metai buvo svarbūs ir Lietuvos kariniam laivynui – praėjusių metų rugpjūtį minų paieškos ir išminavimo laivas „Sūduvis“ buvo oficialiai paskelbtas NATO greitojo reagavimo pajėgų nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio nariu.

Praėjusių metų vasarą Klaipėdoje buvo surengtos vienos didžiausių Baltijos šalyse NATO pratybos „Gintarinė viltis“, kuriose dalyvavo apie 1700 karių ir civilių iš 10 valstybių – NATO narių bei šalių, bendradarbiaujančių su NATO pagal programą „Partnerystė taikos labui“,

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.