Gyventojai iš užsienio į Lietuvą atsiuntė pusantro karto didesnę sumą už ES paramą

Privatūs asmenys pernai į Lietuvą atsiuntė rekordinę pinigų sumą – beveik 3 mlrd. litų iš kurių didžiąją dalį sudaro emigrantų sutaupyti pinigai, penktadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“ .
Palyginti su 2006 metais, pernai gyventojai iš užsienio į Lietuvą atsiuntė beveik 44 proc. daugiau pinigų. Iš viso – 2,9 mlrd. litų. Tai sudarė 3 proc. šalies bendrojo vidaus produkto.

Pasaulio bankas 2006 metais atliko tyrimo, kaip naudojami iš užsienio gauti pinigai, išvadose teigiama, kad Lietuvoje emigrantų pinigai gali sudaryti apie 5 proc. visų namų ūkių išlaidų.

Kiek tiksliai pinigų atsiunčia emigrantai, nėra žinoma, tačiau gali būti, kad tai dukart didesnė nei per bankus atsiųsta suma.

Spėjama, kad dar daugiau pinigų emigrantai į Lietuvą pernai atvežė grynaisiais arba siuntė juos kitais būdais.

Užsienyje gyvenantys žmonės praėjusiais metais atsiuntė pusantro karto daugiau pinigų, nei jų Lietuva gavo iš Europos Sąjungos (ES) fondų (2 mlrd. litų).

Finansų analitikai sako, kad dauguma Airijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose Vakarų Europos valstybėse gyvenančių lietuvių jau dirba legaliai, todėl jie gali sutaupytus pinigus drąsiai siųsti į Lietuvą.

Teigiama, kad emigrantai didžiąją dalį pinigų siunčia Lietuvoje likusiems šeimos nariams.

Pastaraisiais metais kelis kartus padidėjo ES institucijose Belgijoje dirbančių ir didelius atlyginimus gaunančių lietuvių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

3 komentarai į "Gyventojai iš užsienio į Lietuvą atsiuntė pusantro karto didesnę sumą už ES paramą"

  1. ji

    Didesne nauda Lietuvai butu, jei Lietuvos emigrantai griztu i Tevyne ir cia legaliai dirbdami gautu padoru atlyginima. Kiek teko girdeti vien Anglijoje gyvena apie 200 tukst. lietuvaiciu, pabegusiu nuo skurdo. Ten jie jau isikure visam laikui. Kokia gi Lietuvos ateitis be jaunu darbingu gyventoju? Valdzios sulu tai nedomina, ju kadencija -ne amzina. Taciau per kelias kadencijas galima pasirupinti savo ir vaikaiciu ateitimi. Salies ateitis valdininkams maziausiai rupi arba jie tokie bukagalviai, jog neranda iseities is susidariusios katastrofiskos situacijos.

  2. jis

    Ar verta,kol nera tvarkos, siusti pinigus Lietuvon.

  3. vyciokas

    Ir gerai ir nekas. Infliaciją didina, būstą brangina. Tačiau ne gaila. Te žmonės gyvena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.