Sarkozy su žmona Britanijoje bus sutikti karališkai

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) ir jo naujoji žmona Carla Bruni-Sarkozy (Karla Bruni-Sarkozi) trečiadienį atvyksta į Didžiąją Britaniją dviejų dienų vizito, kurio metu politika bus derinama su iškilmėmis.
N.Sarkozy rampos šviesoje bus drauge su žmona – dainininke ir buvusia manekene. Tai bus svarbiausias tarptautinis jų įvykis nuo vasarį įvykusių vestuvių – jie susitiks su karaliene Elizabeth II (Elzbieta II) ir ministru pirmininku Gordonu Brownu (Gordonu Braunu).

Prancūzijos žiniasklaida šį vizitą vadina N.Sarkozy galimybe padidinti savo populiarumą labiau valstybininkui tinkančiu įvaizdžiu po mėnesius trukusio periodo, kai centrinę vietą užimdavo jo asmeninis gyvenimas.

Prezidentas su žmona į Londoną atvyks 11 val. 20 min. Grinvičo (13 val. 20 min. Lietuvos) laiku ir nakvos karalienės mėgstamiausioje Vindzoro pilyje, esančioje į vakarus nuo Londono. Tokia garbė atvykstantiems užsienio valstybių lyderiams suteikiama retai.

Be to, bus surengta procesija Vindzoro gatvėmis su arklių traukiama karieta ir valstybinis pokylis.

Tarp rimtų darbotvarkės klausimų bus Afganistanas. Tikimasi, kad N.Sarkozy aptars galimybes Prancūzijai nusiųsti į šią šalį papildomą tūkstantį karių, kurie dalyvautų tarptautinėje kovoje su Talibanu.

Oficialus pareiškimas šiuo klausimu numatomas per kitą mėnesį Bukarešte įvyksiantį NATO viršūnių susitikimą. Didžioji Britanija Afganistane yra dislokavusi 7,8 tūkst. karių.

Po trečiadienio pompastikos ir ceremonijų ketvirtadienį tam tikros tradicijos bus sulaužytos – Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos viršūnių susitikimas įvyks Londono futbolo klubo „Arsenal“ ultramoderniame stadione „Emirates“.

„Arsenal“ treneris yra prancūzas Arsene’as Wengeris (Arsenas Venžeris), be to, klube žaidžia nemažai prancūzų ar prancūziškai kalbančių žaidėjų.

N.Sarkozy ir G.Brownas turėtų paskelbti susitarimą, pagal kurį Prancūzija turi padėti Didžiajai Britanijai statyti naujos kartos atomines elektrines.

Nepaisant politikos, fotografų objektyvai labiausiai kryps į 40-metę C.Bruni-Sarkozy, kuri, kaip pranešama, mokėsi tūptelėti, kad galėtų tinkamai pasveikinti 81 metų karalienę.

Šis vizitas turėtų suteikti N.Sarkozy ir G.Brownui progą atversti naują santykių puslapį po tos įtampos, kuri tvyrojo tarp jų pirmtakų Jacques’o Chiraco (Žako Širako) ir Tony Blairo (Tonio Blero).

Nepaisant asmenybių skirtumų, griežtasis G.Brownas ir karštakošis N.Sarkozy, regis, sutaria draugiškai. Jiedu pažįsta vienas kitą nuo tų laikų, kai abu buvo finansų ministrai.

Kitas politinis šio vizito akcentas turėtų būti N.Sarkozy trečiadienio kalba abiem britų parlamento rūmams. Tokia garbė nuo 1939 metų buvo suteikta tik 31 užsienio valstybių lyderiui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Sarkozy su žmona Britanijoje bus sutikti karališkai"

  1. SARKOZIENE

    MEGINA PRILYGINTI PRICESEI DIANAI,ATSEIT TOKIA KAU TOJI SARKOZIENE MALONI IR SIRDINGA.neima juokas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.