Lietuvoje būsto kainos stabilizavosi, o Vilniuje ėmė mažėti, teigia ekspertai

Pernai ketvirtąjį ketvirtį 42 proc. visų butų pirkimui išleistų pinigų sukoncentruota Vilniuje, beveik 41 proc. – kituose didmiesčiuose, apie 13 proc. – mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose, o butų pirkimas kaimiškoje vietovėje sudarė tik apie 5 proc. visos butų rinkos apyvartos.

Valstybės įmonės Registrų centro paskelbti būsto kainų indeksai rodo, jog 2007 m. trečiąjį ketvirtį pradėjęs mažėti būsto pardavimo mastas ketvirtąjį ketvirtį turėjo įtakos ir būsto kainoms. Būsto kainos stabilizavosi Lietuvoje ir ėmė mažėti Vilniuje.

Individualių gyvenamųjų namų rinkoje, priešingai, didžioji išleistų pinigų dalis teko kaimiškoje vietovėje esančių namų pirkimui – 49 proc. Vilniui teko 18 proc. individualių namų rinkos apyvartos, kitiems didmiesčiams – 23 proc., o mažesniems miestams ir miesteliams – apie 10 proc. visų individualių gyvenamųjų namų pirkimui skirtų lėšų.

Praėjusių metų paskutinį ketvirtį sandorių vertė Vilniuje sumažėjo 18 proc. Nors gyvenamųjų namų sandorių vertė išliko nepakitusi, bendras rinkos tendencijas koregavo net 20,1 proc. sumažėjusi butų sandorių vertė.

Likusioje Lietuvos teritorijoje (be Vilniaus) bendra sandorių vertė sumažėjo 20,4 proc. Butų sandorių skaičius mažėjo 23,4 proc., o gyvenamųjų namų – 13,3 proc.

2007 m. trečiąjį ketvirtį pradėjęs mažėti būsto pardavimų mastas paskutinįjį ketvirtį jau turėjo įtakos ir būstų kainoms. Nors viso būsto kainos Lietuvoje per šį ketvirtį padidėjo 1,6 procento, tačiau tokį padidėjimą sąlygojo tik senos statybos (dažniausiai esančio senamiestyje) būsto pardavimai.

Naujos statybos būstas ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su trečiuoju, Lietuvoje (be Vilniaus) atpigo 6,1 procento. Pardavimų ir kainų mažėjimas 2007 m. ketvirtąjį ketvirtį negalėtų būti laikomas sezoniniu svyravimu, nes palyginti su ankstesniaisiais metais, metų pabaiga visada pasižymėdavo kainų ir pardavimų augimu. Nežymus pardavimų ir kainų sumažėjimas buvo pastebimas tik metų pradžioje.

Didžiausiu pardavimų kiekiu ir kainų augimu išsiskyręs Vilnius ir vėl pastebimiausiai reagavo į pokyčius rinkoje. Ketvirtąjį ketvirtį 12,6 procento sumažėjo naujo būsto kainos, o senos statybos būsto kainos šiek tiek lėčiau reagavo į pokyčius ir todėl bendras būsto kainų mažėjimas sudarė tik 0,9 procento.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

1 atsiliepimas į "Lietuvoje būsto kainos stabilizavosi, o Vilniuje ėmė mažėti, teigia ekspertai"

  1. tulas

    skaiciai,skaiciukai…. o ar patys pastaruoju metu buvot susidure su busto pirkimu? che, che ten kitots VAIZDZIALIS…. o cia skaiciai, skaiciukai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.