Mirus V.Kernagiui, Lietuva neteko ypatingai kūrybingo ir šilto žmogaus

Prezidentas Valdas Adamkus, reikšdamas užuojautą dėl maestro Vytauto Kernagio mirties, pareiškė, jog „nutrūko kelias kūrybingo žmogaus, spinduliavusio nepaprastą dvasinę šilumą, gebėjusio mus suartinti ir uždegti savo įtaigiu balsu“.
„Netekties skausmas palietė ne tik šeimą ir artimuosius, bet ir draugus ar tik jį pažinojusius žmones. Vytauto kūrybingumas išreikštas įtaigiu žodžiu, jau niekada nebepasieks mūsų, jo atmintis tegul išlieka neblėstančiu pavyzdžiu, kaip kurti, dirbti ir dalintis savo talentu su artimu ir tauta“, – BNS prezidento užuojautos žodžius citavo jo atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

V.Kernagis mirė šeštadienio naktį po sunkios onkologinės ligos. Jam buvo 56-eri.

V.Kernagis – lietuvių muzikos, dainuojamos poezijos atlikėjas ir autorius, pramoginių renginių režisierius, televizijos laidų vedėjas. 1978 metais jis įrašė pirmąją dainuojamosios poezijos plokštelę ir laikomas dainuojamosios poezijos pradininku Lietuvoje.

V.Kernagis mokėsi M.K.Čiurlionio ir Vilniaus 23-je vidurinėje mokyklose, studijavo aktoriaus meistriškumą Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, kurią baigė 1973 metais. Vėliau baigė estrados režisūrą Maskvos A.Lunačiarskio teatro meno institute.

Maestro sukūrė kelis šimtus įsimintinų dainų pagal savo bei poetų Sigito Gedos, Marcelijaus Martinaičio, Juozo Erlicko, Dalios Saukaitytės eiles. Koncertavo su kolektyvais „Aisčiai“, „Rupūs miltai“, buvo kabareto „Tarp girnų“, „Dainos teatro“ įkūrėjas.

V.Kernagis taip pat vaidino kino filmuose, kūrė vaidmenis miuzikluose.

Atlikėjo nuopelnai 1995 metais įvertinti Antano Šabaniausko muzikine premija, 2000 metais maestro apdovanotas muzikine „Bravo“ statulėle. 2002 metais V.Kernagiui įteiktas Gedimino ketvirtojo laipsnio ordinas, 2007 metais už populiariosios kūrybos profesionalumą ir artistiškumą jis apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

6 atsiliepimai į "Mirus V.Kernagiui, Lietuva neteko ypatingai kūrybingo ir šilto žmogaus"

 1. Rimantas P.

  Gaila.Labai gaila ,kaip ir visu isejusiu Anapilin.

 2. agne

  labai liudna , kad mus paliko toks didis zmogus kai V. Kernagis .. sako kiekvienas eina per gyvenima ir kada jam lemta tada ir baigiasi, baigiasi jo laikas, baigiasi jo buvimas su mumis … 😕 .. bet mano galva Kernagiui tas laikas,laikas iseiti, atejo per anksti… labai gaila , bet tikekimes jam ten bus gera … ir jo dainas dar ilgai dainuos ir prisimins…. uzuojauta, tiek jo artimiesiems, tiek visai lietuvai …. 😥

 3. Andrius

  Vytato Kernagio veikla Lietuvoje yra ir bus man pazydziu. Nuo pat mazu dienu klausiausi jo orginalios muzikos ir zavejausi jo veikla. Ech kad tokiu kuribingu zmoniu butu netik meninku pasaulyje, bet ir politikoje, tai Lietuva suspindetu visu grazumu. Tegul maestro darbai suteikia stiprybes jo artimiesiems siuo sunkiu metu. 😐

 4. Uršulė

  Gyveno trumpai, bet ugningai

 5. izabelė

  Gerbiam, mylim, pasiilgsime…

 6. Gerda

  Negi nieks nesuras vaistu nuo tos ligos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.