Vasarį daugiausia naujų lengvųjų automobilių įregistruota Lietuvoje

Automobilių rinkos tyrimų bendrovės „DataCenter“ duomenimis, antrąjį šių metų mėnesį Baltijos šalyse (Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje) įregistruoti 7087 nauji lengvieji automobiliai, tai yra 6 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai buvo įregistruota 6690 automobilių.

Vasarį tarp Baltijos šalių didžiausias augimas naujų automobilių rinkoje užfiksuotas Lietuvoje – net 76 proc. Estijoje naujų lengvųjų automobilių užregistruota 0,3 proc. daugiau nei pernai vasarį, o Latvijoje atitinkami rezultatai net 26 proc. prastesni.

Pagal bendrą kiekį vasarį Lietuva taip pat užėmė pirmą vietą tarp Baltijos šalių. Čia buvo įregistruoti 2537 nauji lengvieji automobiliai. Estija yra antroje vietoje (2481 automobilis), Latvija – trečioje (2069). Tokiu būdu bendras ekonomikos augimo sulėtėjimas atsiliepė ir naujų automobilių rinkoms Latvijoje bei Estijoje. Lietuvoje priešingai – pirmieji šių metų mėnesiai buvo labai sėkmingi naujų automobilių pardavėjams.

2008 metų vasarį, kaip ir sausį, Baltijos šalyse populiariausi buvo „Toyota“ markės automobiliai, kurių užregistruota 753. Antroje vietoje – „Volkswagen“ (592), trečioje – „Škoda“ (527).

Didžiausias augimas tarp dešimties populiariausių markių vasarį užfiksuotas „Nissan“ (104 proc.), o daugiausia smuko „Volkswagen“ registravimas (mažiau 8 proc.).

Tarp asmeninių automobilių vasarį Baltijos šalyse pirmą vietą užėmė „Toyota“ (686), antrąją – „Honda“ (509), o trečiąją – „Škoda“ (501). Tarp komercinių automobilių populiariausi buvo „Citroen“ (124), toliau – „Volkswagen“ (102) ir „Renault“ (96).

Tarp prestižinių asmeninės paskirties automobilių Baltijos šalyse vasarį populiariausi buvo „Audi“ automobiliai (129), BMW (119) ir „Mercedes-Benz“ (116).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.