Po pokalbio su policininkais – skrydis nuo šlaito

Naktį iš pirmadienio į antradienį į Kauno medicinos universiteto klinikas (KMUK) su lašinėmis atgabentas visas nuo Vaišvydavos plento šlaito nusivertusio automobilio, kuriuo važiavo keturios merginos, ekipažas.

Dvi 17-metės pateko į vaikų reanimacijos specialistų globą. Įvykio metu šios įvairių Kauno mokyklų vienuoliktokės buvo praradusios sąmonę. Joms nustatyta daugybė sužalojimų – įvairūs lūžiai bei galvų sumušimai. Dar viena jų bendraamžė, kaip ir viena patekusiųjų į reanimaciją – iš tos pačios Šančių vidurinės mokyklos, perduota į chirurgų globą. Įtariama, kad merginai lūžo dubens kaulai.

Priminė sprogimą.
Kas vairavo automobilį, neaišku. Metalo laužo krūva virtęs „Peugeot 306“ registruotas visai su įvykiu nesusijusio asmens vardu. Pagrindinė įtariamoji – vienintelė pilnametė šios kompanijos narė. Tačiau, kaip LŽ teigė vienos iš 17-mečių motina, 19-metė Brigita Zapustienė neturi vairuotojo pažymėjimo. Yra įtarimų, kad ji, kaip ir kitos ekipažo narės, įvykio metu buvo neblaivi.

Pranešimą apie nelaimę Kauno specialiosios tarnybos gavo apie pusę dviejų nakties. Maždaug tokiu laiku prie Vaišvydavos plento gyvenantis Algirdas Žentikas išgirdo į sprogimą panašų trenksmą. „Taip ir pamaniau, kad vėl avarija, – pasakojo LŽ šis 75 metų kaunietis. – Po to, kai užpernai vasarą suremontavo pro mus einantį kelią, ratuotas jaunimėlis vis neatsispiria pagundai išbandyti jo kokybę.“

Nedejavo tik medis

Tačiau šį kartą, anot pašnekovo, vaizdas buvo kraupesnis, nei iki šiol buvo tekę matyti. Nuo šlaito buvo nusivertęs automobilis, iš kurio sklido pagalbos šauksmas. Kelio vingyje jis buvo numušęs cementinį apsaugos stulpelį, po to skridęs apie 5 metrus oru, kol rėžėsi į šlaito gilumoje augantį seną gluosnį. Jo kamiene, maždaug 2 metrų aukštyje, liko šios pavojingos kaktomušos žymė.

LŽ pašnekovas rado „Peugeot“ pusiau pakibusį ant šono. Ant užpakalinės jo sėdynės pagalbos šaukėsi sužeista mergina. Ji paniškai bijojo, kad automobilis nesprogtų, ir prašėsi kuo greičiau ištraukiama laukan. Už 5 metrų nuo „Peugeot“ gulėjo dar viena mergina. Pašnekovo teigimu, ji nerodė jokių gyvybės ženklų.

Motinos priekaištai

Į įvykio vietą iškviestos specialiosios tarnybos šlaite aptiko net tris iš besivarčiusio „Peugeot“ iškritusias merginas. Laimė, nė viena iš jų neatsidūrė po automobiliu. Jo dalys buvo išsibarsčiusios maždaug 10-15 metrų spinduliu. Variklis rastas už 10 metrų.

Spėjama nelaimės priežastis – nutrūktgalviškas greitis. Pavyko rasti liudytoją, prasilenkusį su šiuo „Peugeot“ prieš pusvalandį, kai jis dar skriejo priešinga kryptimi. „Vos spėjau pasitraukti jam iš kelio“, – pasakojo minėtas vairuotojas.

Tačiau vienos 17-metės motina vakar piktinosi dėl kitko. Sužeista duktė bei viena jos bendrakeleivių jai prasitarė, kad tąnakt jų „Peugeot“ net du kartus buvo sustabdžiusi policija. „Kaip buvo galima leisti joms važiuoti toliau, jeigu Brigita neturi vairuotojo pažymėjimo? Jau nekalbu apie tai, kad automobilį galėjo vairuoti kuri nors iš nepilnamečių, – piktinosi pašnekovė. – Būtų tada atėmę pareigūnai automobilio raktelius, nieko nebūtų įvykę.“

Ryšys su šiurpiu nusikaltimu

17-metės motinos žiniomis, jos duktė vakarojo pas kaimynystėje, Šančiuose, gyvenančią draugę. Apie 1 valandą ji gavusi iš dukters SMS žinutę, kad ši jau einanti miegoti. Tik po nelaimės tapo aišku, kad tai reiškė, jog merginos, spėjusios tąnakt pabūti ir prie Kauno pilies, ir prie Kauno marių, jau važiuoja namo.

Jeigu Vaišvydavos plente gyvenantis pensininkas tąnakt nebūtų žiūrėjęs per televizorių filmo, sužeistosios galėjo pragulėti šlaite pernakt. Nei jau miegojusi jo duktė, nei kaimynai nuo „Peugeot“ trenksmo į medį neprabudo, o nelaimės vieta gana nuošali – naktį čia pravažiuoja vos vienas kitas automobilis.

Prielaidų, kodėl policijos ne kartą tąnakt sustabdytas „Peugeot“ toliau sėkmingai tęsė nutrūktgalvišką kelionę ištuštėjusiomis Kauno gatvėmis, ne viena. Tarp jų – ir B.Zapustienės, kaip įtariama, vairavusios automobilį, giminystės ryšiai. Ji – Edgaro Zapusto, Kauno patrulių rinktinės vyresniojo patrulio sūnaus, kurio padarytas nusikaltimas prieš Kalėdas sukrėtė miestą, žmona. 19-metis E.Zapustas suimtas. Įtariama, kad jis Laisvės alėjoje, besiskirstant naktinio klubo „Siena“ lankytojams, peiliu nudūrė 23 metų prieniškį, pastaruoju metu gyvenusį užsienyje ir atvykusį per šventes aplankyti tėvų. Per šį išpuolį buvo sužeistas ir jo draugas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , .

One Response to Po pokalbio su policininkais – skrydis nuo šlaito

  1. ted

    nebaudziami ne tik policininkai bet ir ju zmonos ………..dagyvenom. valio 👿

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.