Ispanai eina į rinkimus po kampanijos, kurią nutraukė žmogžudystė, priskiriama ETA separatistams

Ispanijoje sekmadienį vyksta parlamento rinkimai, praėjus dviem dienoms nuo žmogžudystės, dėl kurios kaltinami baskų separatistai ir kuri privertė partijas nutraukti rinkimų kampaniją – panašiai kaip 2004-aisiais, kai islamistų kovotojai susprogdino kelis priemiestinius traukinius Madride.
Praėjusį pirmadienį paskelbtais nuomonių apklausos duomenimis ministro pirmininko Jose Luiso Rodriguezo Zapatero (Chosė Luiso Rodrigeso Sapatero) Socialistų partija pirmavo keturiais procentais prieš opozicinę konservatyviąją Liaudies partiją, kuriai vadovauja Mariano Rajoy (Marianas Rachojus).

Jeigu šią nuomonę patvirtins rinkimai, Socialistų partija vėl laimės, bet absoliučios daugumos vėl neturės.

Apie 35 mln. piliečių pakviesti išrinkti 350 žemųjų parlamento rūmų – Deputatų kongreso (Cortes) narių bei 208 iš 264 Senato (aukštųjų parlamento rūmų) narius.

56 Senato nariai sekmadienį nerenkami – juos išrenka 17 autonominių regionų parlamentai.

Šį sekmadienį Andalūzijoje vyksta ir regioninės valdžios rinkimai – čia rinkėjai pirmenybę teikia Socialistų partijai.

Rinkimų apylinkės atidarytos nuo 9 val. iki 20 val. (nuo 10 val. iki 21 val. Lietuvos laiku).

Visos partijos rinkimų kampaniją nutraukė penktadienį – dieną, nors oficialiai ją buvo galima tęsti iki vidurnakčio. Taip padaryti privertė politinė žmogžudystė – baskų mieste Mondragone buvo nušautas socialistas, buvęs municipaliteto tarybos narys Isaias Carrasco (Isajas Karasko).

Dėl šios žmogžudystės atsakomybės niekas neprisiėmė, bet policija teigia turinti įrodymų, jog tai padarė už įstatymo ribų esantis baskų judėjimas ETA, kuriam priskiriama daugiau kaip 800 nužudymų per 40 metų kampanijos už Baskijos nepriklausomybę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.