Rusija pralenkė Vokietiją pagal milijardierių skaičių, praneša „Forbes“

Rusija pakilo į antrąją vietą pasaulyje pagal milijardierių skaičių.
Metiniame sąraše, kurį trečiadienį paskelbė žurnalas „Forbes“, tarp pasaulio milijardierių yra 87 Rusijos gyventojai, pernai jų buvo 53.

Pagal turtuolių skaičių Rusiją lenkia tik JAV, o Vokietiją, kurioje gyvena 59 milijardieriai ir kuri turėjo antrąją vietą, pralenkė 28 turtuoliais. Iš viso Rusijos rotšildų turtą, 2007 metų duomenimis, sudaro 282 mlrd. dolerių.

Pagal milijardinį turtą turinčiųjų skaičių Rusija atsilieka tik nuo JAV, kur gyvena 469 milijardieriai. Bet Maskva jau pralenkė Niujorką pagal skaičių tų, kuriems pavyko patekti į žurnalo „Forbes“ sąrašą.

„Praėjus 16 metų po Sovietų Sąjungos subyrėjimo Rusija, kurioje yra 87 milijardieriai, primą kartą užėmė antrąją vietą po JAV, lengvai pralenkdama Vokietiją, kuri turi 59 milijardierius ir buvo šioje garbingoje antrojoje vietoje šešerius metus“, – rašo „Forbes“.

Iš viso pernai milijardierių skaičius pasaulyje buvo rekordinis -1 125 žmonės, o bendras jų turtas siekė 4,4 trilijono dolerių.

DERIPASKA PRALENKĖ ABRAMOVIČIŲ

Turtingiausiu Rusijos gyventoju „Forbes“ pavadino Olegą Deripaską, kurio turtas vertinamas 40 mlrd. dolerių. Jis pralenkė Romaną Abramovičių 16,5 mlrd. dolerių.

Į 20 turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą iš viso pateko keturi Rusijos gyventojai. Be devintojoje sąrašo eilutėje įrašyto pasaulio turtuolio O.Deripaskos ir penkioliktojo R.Abramovičiaus, į „dvidešimtuką“ taip pat įeina „Severstal“ savininkas Aleksandras Mordašovas ( 21,2 mlrd. dolerių, 18-asis sąraše) ir „Alfa-bank“ vadovas Michailas Fridmanas (20,8 mlrd. dolerių, 20-oji vieta).

Sąraše taip pat yra 99 moterys milijardierės, tarp jų vienintelė rusė – Maskvos mero Jurijaus Lužkovo žmona Jelena Baturina (ji užėmė 253-čiąją vietą ir turi turto už 4,2 mlrd. dolerių).

„Stebina tai, kad visi Rusijos milijardieriai turtą susikrovė patys. Nesigilinant, kaip jie uždirbo savo turtus, nė vienas iš jų nepaveldėjo jo iš šeimos. Be to, vidutinis Rusijos milijardierių amžius – 46 metai (vidutiniškai pasaulyje šis rodiklis – 61 metai)“, – sako „Forbes“ vyresnioji redaktorė Luisa Kroll (Luiza Krol).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.