Lietuvių taupyklėje – du universiados medaliai

Turkijoje baigėsi pasaulinės studentų vasaros žaidynės

Izmyre (Turkija) pasibaigusiose pasaulinėse studentų vasaros žaidynėse (universiadoje) Lietuvos komanda iškovojo du medalius: sidabrą pelnė plaukikas Vytautas Janušaitis, bronzą – imtynininkas Mindaugas Mizgaitis.

Geriausiai pasirodė Kauno plaukikas

23 metų kaunietį V.Janušaitį sėkmė lydėjo 200 m plaukimo kompleksiniu būdu finale. Trenerio Ramojaus Kalyčio auklėtinis distanciją įveikė per 2 min. 0,98 sek. Lietuvis nuo nugalėtojo amerikiečio Eriko Šanto atsiliko 0,85 sek. Trečias finišavo kinas Tao Džao – 2 min. 1,29 sek.

100 m rungties nugara finale Lietuvos plaukikas užėmė ketvirtąją vietą – 55,92 sekundės. Aukso medalį pelnė japonas Masafumis Jamagučis (55,00 sek.), antras buvo amerikietis Metju Griversas (55,08 sek.), o bronzos apdovanojimas atiteko kitam Japonijos atstovui Junišiui Mijašitai (55,81 sek.).

M.Mizgaitis pirmojoje kovoje nugalėjo egiptietį Abdelraufą El Disukį iš Egipto, antrojoje kovoje įveikė kazachą Aleksandrą Safronovą, tačiau trečiajame rate turėjo pripažinti būsimo čempiono, pasaulio taurės laimėtojo kubiečio Migvailo Lopeso pranašumą.

Kovoje dėl trečios vietos 25 metų Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentas M. Mizgaitis nugalėjo gruziną Georgijų Jobavą. Svorio kategorijoje iki 120 kilogramų rungėsi 14 valstybių atletai.

Daugiakovininkė užėmė šeštąją vietą

Lengvaatlečių varžybose aukščiausią vietą iš mūsiškių – šeštąją – užėmė trenerio Alvydo Gavėno auklėtinė daugiakovininkė Viktorija Žemaitytė.

Kaunietė septynkovėje surinko 5745 taškus. Čempione tapo ukrainietė Liudmila Blonska (6297 tšk.).

Merginų ieties metimo varžybose septintąją vietą tarp 18 dalyvių užėmė Inga Stasiulionytė. Vilnietės rezultatas – 53,54 m. Rungtį laimėjo čekė Barbora Špotakova (60,73 m). Vaikinų grupėje dešimtas liko kaunietis Tomas Intas – 72,58 m. Geriausiai pasirodė latvis Ainaras Kovalas (80,67 m).

Merginų estafetės 4 po 400 m finale Lietuvos bėgikių kvartetas – Audra Dagelytė, Jekaterina Šakovič, Edita Lingytė bei Jūratė Kudirkaitė – liko aštuntas (3 min. 36,30 sek.). Aukso medalius iškovojo rusės (3:27,47).

Trišuolininkų varžybose (18 dalyvių) kaunietis Mantas Dilys tenkinosi vienuoliktąja pozicija – 15,63 m. Nugalėjo rusas Aleksandras Sergejevas (16,72 m).

Graikų-romėnų imtynių varžybose Valdas Šidlauskas (svorio kategorija iki 96 kg) tarp 22 dalyvių užėmė septintąją vietą.

Lietuvos imtynininkas pirmojoje kovoje nugalėjo rusą Aleksandrą Nečipurenką, tačiau po to pralaimėjo būsimam čempionui Kazachstano atstovui Margulanui Asembekovui. Paguodos varžybose V.Šidlauskas nugalėjo Antuaną Žodudę iš Brazilijos, bet vėliau pralaimėjo amerikiečiui Džastinui Ruisui.

Toli nuo prizininkų

Abi Lietuvos studentų krepšinio rinktinės – vaikinų bei merginų – liko toli nuo prizininkų.

Vaikinų komanda vakar mače dėl 9-osios vietos susitiko su Italijos ekipa. Rezultatu 83:82 (23:31, 21:16, 21:22, 18:13) laimėjo italai. Lietuviai liko dešimti.

Aloyzo Rudžio ir Roberto Giedraičio treniruojamai mūsų šalies komandai Vaidotas Pečiukas pelnė 27 taškus, Mantas Ruikis – 17, Saulius Kuzminskas – 13.

Dėl bronzos medalių varžėsi Serbijos ir Juodkalnijos bei Rusijos rinktinės. Pergalę 86:77 šventė serbai.

Finale vakar žaidė JAV ir Ukrainos krepšininkai.

Merginų rinktinė, treniruojama Rasos Kreivytės ir Zitos Račkauskienės, tarp 20 komandų užėmė 15-ąją vietą.

Paskutinėse rungtynėse lietuvės 74:66 (16:19, 19:11, 13:17, 24:19) nugalėjo Didžiosios Britanijos atstoves. 20 taškų nugalėtojams pelnė Daina Staugaitienė, po 11 – Irma Raugaitė ir Rasa Žemantauskaitė, 10 – Sandra Baliutavičiūtė.

Čempionėmis tapo amerikietės, finale 79:53 įveikusios serbes. Bronzos medaliai įteikti australėms, kovoje dėl 3-iosios vietos 81:72 palaužusioms ruses.