Siūloma sumažinti pagal partijų sąrašus renkamų Seimo narių skaičių

Socialdemokratas Justinas Karosas įregistravo Seimo rinkimų įstatymo pataisą, kurią priėmus užsienyje balsuojantiems Lietuvos piliečiams būtų sudaryta atskira vienmandatė rinkimų apygarda.
Dabar jie yra priskirti Naujamiesčio vienmandatei rinkimų apygardai Vilniuje, rašo „Lietuvos rytas“.

Įsteigus atskirą vienmandatę apygardą užsienyje gyvenantiems rinkėjams, vienu sumažėtų pagal partijų sąrašus renkamų Seimo narių skaičius.

J.Karosas dienraščiui pripažino, kad dėl šios priežasties jo pasiūlytoms pataisoms greičiausiai nebus pritarta: „Visi bijo, kad partijų sąrašas po rinkimų gali baigtis kaip tik ties jų pavarde“.

Rinkimų įstatymo pataisas Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovas pateikė po Vokietijoje vykusio susitikimo su Europos šalių lietuvių bendruomenių vadovais ir ambasadoriais. Ten buvo iškelta idėja, kad užsienyje gyvenantys mūsų šalies piliečiai galėtų turėti savo atstovą parlamente, kuris galėtų atstovauti jų interesams.

Nors užsienio lietuviai priskirti Naujamiesčio apygardai, joje išrinktas Seimo narys vis dėlto daugiau atstovauja sostinės gyventojams.

„Galbūt jiems psichologiškai svarbu turėti savo atstovą, kuris specialiai rūpintųsi jų problemomis. Juolab kad užsienyje gyvenančių lietuvių vis daugėja“, – kalbėjo J.Karosas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas mano, kad J.Karoso pasiūlytą naujovę būtų galima įgyvendinti jau per rudenį vyksiančius rinkimus.

„Jeigu bus politinė valia steigti atskirą vienmandatę rinkimų apygardą užsienyje gyvenantiems rinkėjams, techninių kliūčių dėl to nekils“, – tikino VRK pirmininkas.

Kai kurie užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai pageidauja balsuoti tose apygardose, kur gyveno prieš išvykdami iš Lietuvos. Bet kol nėra balsavimo internetu, tai neįmanoma.

Prognozuojama, kad naujojoje apygardoje užsiregistruotų apie 25-30 tūkst. rinkėjų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Siūloma sumažinti pagal partijų sąrašus renkamų Seimo narių skaičių"

  1. xx

    Tai, žinoma, kad nepritars.Kaip kirs šaką ant kurios sėdi…
    Su seimu susijusius sprendimus turėtų priiminėt prezidentas ar rinkimų komisija…o dabar patys sau… juokinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.