Opozicija kviečiama raštu patvirtinti rūpestį mokytojais

Valdančioji koalicija prie susitarimo, kuriuo brėžiama ilgalaikė mokytojų atlyginimų didėjimo kreivė, kviečia prisijungti ir opozicines partijas, ne kartą išreiškusias rūpestį nepatenkinama pedagogų finansine padėtimi.
„Susitarimą pasirašiusios partijos kviečia ir kitas politines partijas prisijungti prie šio susitarimo ir taip suteikti mokytojų bendruomenei garantijas, kad ši programa ir po ateinančių rinkimų bus nuosekliai ir visiškai įvykdyta”, – rašoma antradienį išplatintame koalicinių partijų pranešime.

Praėjusią savaitę penkios valdančiųjų jėgos – socialdemokratai, socialliberalai, liberalcentristai, valstiečiai liaudininkai ir Pilietinės demokratijos partija – pasirašė susitarimą, kuriuo buvo patvirtinta su viena iš mokytojų profsąjungų suderėta pedagogų atlyginimų didėjimo dinamika 2009-2011 metams.

Ilgalaikėje darbo užmokesčio didėjimo strategijoje numatyta, kad nuo 2011 metų sausio mokytojai gaus vidutiniškai 4000 litų per mėnesį neatskaičius mokesčių.

Tuo metu daugelis opozicinių partijų ilgalaikės atlyginimų kėlimo strategijos 2009-2011 metams pasirašymą įvertino kaip išsisukinėjimą ir naštos užkrovimą ateinančioms vyriausybėms.

Opozicinė Darbo partija parėmė nuo pirmadienio neterminuotą streiką paskelbusius mokytojus, kurie norėtų, jog atlyginimai dar šiais metais didėtų ne 35 proc. (15 proc. nuo šių metų sausio ir 20 proc. nuo rugsėjo), o 50 proc. Finansinėmis machinacijomis įtariamas darbiečių lyderis Viktoras Uspaskichas skelbiasi streikininkams pervedęs 10 tūkst. litų.

Opozicinė partija „Tvarka ir teisingumas” streikuojantiems pedagogams išreiškė moralinę paramą, o Tėvynės sąjunga kartu su dešiniosios koalicijos „Vardan Lietuvos” partneriais buria mokytojų profsąjungų, mokinių ir tėvų aljansą, kuris turėtų nustatyti gaires ateities mokyklai.

Be kita ko, konservatorių frakcijai priklausantis Kęstutis Čilinskas antradienį pasiūlė mokytojų darbo užmokesčio garantijas įtvirtinti Švietimo įstatyme. Politikas norėtų, jog mokytojų darbo užmokesčiui būtų taikomos tokios pat garantijos (atsižvelgimas į infliaciją ir panašiai), kaip ir valstybės tarnautojams.

Tuo metu valdantieji opozicionierius kaltina tuščiu politikavimu ir kviečia įrodyti, jog yra priešingai.

„Jeigu opozicinėms partijos realiai rūpi ginti mokytojų interesus, o ne vien tik artėjantys rinkimai, jie turėtų pasirašyti susitarimą ir taip užtikrinti ilgalaikę politinę paramą pedagogų atlyginimų didinimo programos įgyvendinimui”, – rašoma pranešime.

Pastaruoju metu mokytojų darbo užmokesčio dydžio klausimas tapo vienu aštriausių politinės darbotvarkėje. Radikaliajai Alekso Bružo vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) organizuojant streikus ar jais grasinant, kita skilusios LŠDPS dalis derėjosi su Vyriausybe ir pasirašė susitarimą dėl ilgalaikės pedagogų atlyginimų dinamikos 2009-2011 metams.

Nuo pirmadienio, nesutikami su darbo užmokesčio didėjimo tempais, streikuoja, įvairiais duomenimis, nuo 50 iki 200 mokyklų bei darželių pedagogų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , .

1 atsiliepimas į "Opozicija kviečiama raštu patvirtinti rūpestį mokytojais"

  1. aciu uz materialine parama Uspaskich,

    taip pat, duok , Dieve, sveikatos ir stiprybes gerb. Bruzui ir Kubiliui. Visas viltis dedame i jus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.