Pedagogai pradeda neterminuotą streiką

Pirmadienį dalis šalies mokytojų nebeves pamokų ir neauklės vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigose – pedagogai pradeda neterminuotą streiką ir reikalauja Vyriausybę šiemet algas kelti 15 proc. daugiau, nei numatyta.
Kaip BNS aiškino vienos iš protestuojančius mokytojus vienijančios profesinės sąjungos vadovas Aleksas Bružas, nuo pirmadienio streikuos apie 200 mokyklų ir vaikų darželių visoje Lietuvoje. Vėliau, pasak A.Bružo, prie streikuojančiųjų prisidės ir daugiau ugdymo įstaigų.

„Pamokos nevyks ir mokytojai gali neiti į darbą, nebent gal pirmą dieną tegu ateina, nes dar reikės dokumentus baigti tvarkyti”, – BNS sakė A.Bružas.

Protestuojantys mokytojai reikalauja, kad Vyriausybė 2008 metais pedagogų algas iš viso pakeltų 50 proc. Tuo metu Vyriausybė mokytojų atlygį nuo šių metų pradžios padidino 15 proc. (visiems biudžetininkams algos kilo 11,3 proc.), o nuo rugsėjo įsipareigojo algas didinti dar 20 proc.

Pagal Darbo kodeksą, vaikų užimtumu, kol vyksta streikas, rūpinasi ugdymo įstaigų administracija, tad formaliai moksleiviai į mokyklą turėtų eiti.

Nepatenkinti konfliktu tarp mokytojų ir valdžios, moksleiviai taip pat rengia protestus. Antradienį Lietuvos moksleivių parlamentas inicijuoja pilietinę akciją, kurios metu 8 – 12 klasių mokiniai vaikščios gatvių perėjose įvairiuose Lietuvos miestuose. Akcija siekiama atkreipti visuomenės bei valdžios dėmesį į tai, jog „dėl vis gilėjančių švietimo sistemos problemų labiausiai kenčia mokiniai”. Skelbiama, kad moksleivių akcija apims daugiau kaip dvi dešimtis Lietuvos miestų ir miestelių.

Pastaruoju metu mokytojų darbo užmokesčio dydžio klausimas tapo vienu aštriausių politinėje darbotvarkėje. Daliai mokytojų streikuojant ar grasinant streikais, kita dalis derėjosi su Vyriausybe. Praėjusį pirmadienį buvo pasirašytas susitarimas dėl ilgalaikės švietimo darbuotojų atlyginimų strategijos, pagal kurią vidutinis mokytojų atlyginimas nuo 2138 litų šiuo metu kils iki 4113 litų nuo 2011-ųjų sausio. Dokumentą pasirašė premjeras G.Kirkilas ir daliai pedagogų atstovaujančios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Rūta Osipavičiūtė. Praėjusį penktadienį susitarimą dėl mokytojų atlyginimų kėlimo pasirašė ir valdančiųjų partijų lyderiai.

Daugelis opozicinių partijų ilgalaikės atlyginimų kėlimo strategijos 2009-2011 metams pasirašymą įvertino kaip išsisukinėjimą ir naštos užkrovimą ateinančioms vyriausybėms.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , .

8 atsiliepimai į "Pedagogai pradeda neterminuotą streiką"

 1. Pritarėja

  Nepasiduokite ,mokytojai,siekite savo tikslo iki galo.Niekas neskaičiuoja,kiek kainuoja aukštasis mokslas,(buto nuoma,mokestis už mokslą,pragyvenimas ir t.t),o,kai baigi-gauni grąšius.Užtat seimūnams negaila prie atlyginimo dar po 6 tūkstantėlius pridėti.Tiesiog sveiku protu nesuvokiama.Pasityčiojimas iš žmonių.

 2. PIRMYN I KOVA, AUKSTAICIAI, ZEMAICIAI IR VISA LIET

  JEGA-VIENYBEJE!! MES LAIMESIME!

 3. Algis

  Butinai teskite pradeta kova del siekiamo tikslo. Cia tik pradzia, lai pamato kiti tautoeciai, kad tik tokiais budais imanoma pazaboti totalini bada ir egzistavima Lietuvoje. Sumazinti priveligijuotu ir runkeliu skilima, praraja. Lai suzino ponai, kad yra pas lietuvius parako. Sekmes ir ryzto. O vilnieciai apsiderge )) Shlektos

 4. pasipiktines

  taip, lengviau milijonus issidalyti kaledinems premijoms, negu pakelti algas mokytojams, po to dejuoja misteris su pypkute, kad biudzete nebera pinigu (kad jis paspringtu nuo pypkutes dumu!)

 5. mokytojas

  Ir patikėjo mokytojai eilinį kartą blondinei ir dėdei su pypke. Ir gavo mokytojai savo pažadėtus atlyginimus. Ir paskaičiavo, kiek gi padidėjo jų atlyginimai. Ir palygino juos su pažadais. Ir pagaliau net tie, kurie tikėjo ir laukė pažadų daug metų, prisiminė matematiką ir duonos kainą prieš ir po. Taip,- sako blondinė,- infliacija šalyje – „X“ nuošimčiu. Taip,- pritarė dėdė su pypke,- infliacija yra nedidelė, nes aš turiu duomenis iš…

  Be abejo, paėmus plazminio televizoriaus, naujojo automobilio iš salono ir duonos kepalo kainas per pastarąjį penkmetį, sudėjus ir padalijus iš trijų gaunasi, kad infliacija kaip ir „normos ribose“. Kas nors bandė palyginti maisto produktų kainos prieš penkmetį ir dabartinės? Nesunku prisiminti, kiek apytiksliai reikėjo palikti parduotuvėje maistui ir kuo pavirto šimtinė kupiūra.

  Taip,- sako senelis,- kas čia yra keli milijonai nupirkti man vaikystės svajonę – lėktuvą, -man gi reikės ir vėl skraidyti į Europos Sąjungos derybas, gal Jie leis MUMS įvesti Jų valiutą, nes iš tikrųjų, lietuviškas pinigas teliko tik popieriuku. O gal Juos ir pačius čia atskraidinsiu į Valdovų Rūmus, nes kaip gi MES be Rūmų. Nesvarbu, kad basi, ir alkani, nesvarbu, kad čia lieka tik agrarinė respublika, nes viską, ką galėjome, jau pardavėme. O pardavėme tą, kas duodavo pelną? Na, gal paskubėjome, paskubėjome. Bet nieko, ateis Lenkai, Turkai, Suomiai (Nanaicai, Burundiečiai ir pan.) ir duos MUMS pinigėlį. Su kokia sąlyga? O koks skirtumas, svarbu duos. Nes statau ne sau, o anūkams….

  Leiskite paklausti, ar saviems, ar… Jų gi daug – visa Lietuva. Ir anūkams teks mokėti skolas. Ne, jie jau, dar negimę, yra iki gyvos galvos skolingi.

  O čia dar ir mokytojai su savo bėdom neduoda ramiai pasvajoti apie šviesiąją kai kieno anūkų ateitį. Ko jie reikalauja, ko jie nori? Jiems gi pažadėta, – laukite – bus. Tikėkite, ir laukite. Laukite, ir svajokite. Svajokite, ir dirbkite. Kaip gi, reikia dirbti. Kur gi dėsime tuos anūkus? Ar Jūs, mokytojai, leisite jiems valkatauti gatvėse? Tai juk JŪSŲ PEDAGOGŲ PAREIGOS. Jums gi moka atlyginimus. Nesvarbu, kad Jūs paaukojote ir iki šiol aukojate savo laiką ir nervus (ir finansus), įsigyjant išsilavinimą, nesvarbu, kad JŪSŲ PAČIŲ nesimato namuose, nes reikia pasiruošti sekančiai dienai, tikrinti vaikų darbus, nuolat tobulėti. Tai gi visi mažai gauna. Ir santechnikai, ir pardavėjos iš prekybos centro. Kuo gi JŪS ypatingi? Dirbkite iš idėjos, nes Lietuvai reikia patriotų, kad nepamirštume, už ką ėjome prieš tankus prieš kelioliką metų. Ne už tą kovojome? Atleiskite, aš nekaltas (aplinka tokia). Pažiūrėkite, kiek nuo tų laikų pasikeitė žmonių. Kiek prisisteigė partijų. O JŪS dar ne partiečiai? Kaip gi, įstokite į bet kurią, apsikabinkite save margais šalikais. O nepatiks, perbėgsite į kitą partiją.

  Nusivalei…nosį, pasiimk kitą servetėlę, kam ją plauti…

  Gal ne ten gimėme? Gal ne pačiu laiku? O gal atėjo laikas dėdėms ir tetulėms atsakyti už visus savo veiksmus, už savo nė vieną neištiestą pažadą? Neabejoju, kad ir vėl mokytojai liks kalti, kad vaikai lieka be priežiūros, kad nukentės mokymo programa ir t.t. Išeities nebematau – tik šakes į rankas ir streikas, neterminuotas streikas iki kol dėdės su pypke įžūliai pasakyti žodžiai neužstrigs skersai bjauriausiu tabako kvapu, kad ką gi tie mokytojai, pastreikuos, baigsis pinigėliai (maistui), ir vėl išeis į darbą iškėlus baltąją vėliavą ir rankytes.

  Dėdės ir tetos, šį kartą nuvilsime, baltų vėliavų NEBUS.

 6. Algis

  Kantrybes ir ryzto, sekmes . Nemeskite kelio del keliu sliuzu, teskit kova iki pabaigos. Paziurekit ka Pipkorius gauna, koks jo atlyginimas uz ka jam toks ? Ka jis baiges???? Partine mokykla ))))) ir nupiestas diplomas

 7. mokytoja

  „Brangūs bičiuliai, kolegos mokytojai! Na, kodėl mums nepragyventi savo pedagoginio gyvenimo kaip Dvasios didvyriams? Mūsų mokiniai laukia mūsų — Dvasios Didvyrių. Jie labiau myli Mokytojus — Dvasios didvyrius. Labiausiai su jais suartėja dvasiškai. Labiausiai prie jų veržiasi ir jais seka. Mokytojai — Dvasios didvyriai — vaikų likimo gelbėtojai mūsų sudėtingais laikais“.

 8. nesamone

  ka jus manote apie atsilikimo nuo mokymosi programos? Gal vaikai per jumis nx tures vasara i mokykla eit, o egzaminus laikyti liepos vidury? Streikas bedos neisspres!!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.