Užtikrintas ligonių gydymas infliksimabu

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama, kad reumatoidiniu artritu sergančių ligonių gydymas infliksimabu nenutrūktų, derybų su kompanijos „Schering Plough“ filialo Lietuvoje atstovais ir reumatologijos specialistais metu susitarė dėl šio vaisto tiekimo liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Dėl techninių kliūčių užtrukus centralizuotam 2005 metų infliksimabo pirkimo konkursui, liepos mėnesį reikiamą šio vaistinio preparato kiekį kompanijos „Schering Plough“ filialas Lietuvoje nemokamai tiekė Vilniaus universiteto Santariškių ligoninei ir Kauno medicinos universiteto klinikoms. Rugpjūčio mėnesį vaistų tiekimą užtikrina Valstybinė ligonių kasa.

,,Įsiklausymas ir problemos suvokimas padėjo visiems rasti bendrą kalbą ir pasiekti susitarimo, kad pacientai neliktų be medikamentų“, – sako sveikatos apsaugos ministras Žilvinas Padaiga. Infliksimabas („Remicade“) kompensuojamas visiems ligoniams, kuriems gydymas šiuo vaistu buvo efektyvus ir ateityje bus tęsiamas. Šiais metais Valstybinės ligonių kasos biudžeto lėšos šiam biologinės terapijos preparatui pirkti padidintos nuo 1,5 mln. iki 2,7 mln. lt.

„Pacientai, sergantys reumatoidiniu artritu, ankilozuojančiu spondilitu ar Krono liga ir nepertraukiamai gydomi efektyviu vaistiniu preparatu infliksimabu, gali gyventi visavertį gyvenimą“, – teigia Ramunė Lauciuvienė, kompanijos „Schering Plough“ filialo Lietuvoje Biotechnologijos ir onkologijos padalinio vadovė. Pasak kompanijos atstovės, pagal visame pasaulyje pripažintas specialistų rekomendacijas, gydymas infliksimabu neturi būti nutrauktas, jei paciento gydymas buvo efektyvus ir nėra nepageidaujamų reakcijų.

Sveikatos apsaugos ministerija

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.