Mokesčio už medicinos paslaugą teisėtumą aiškinasi ekspertai

84 metų močiutė turėjo sumokėti 35 litų mokestį už tai, kad greitosios atgabenta į Jūrininkų ligoninės Palangos sveikatos priežiūros centro Priėmimo skyrių buvo išleista namo. Po keleto dienų ji, gavusi šeimos gydytojo siuntimą, į ligoninę visgi paguldyta.

Pacientės duktė, panorusi neskelbti savo vardo (redakcijai jis žinomas), buvusi kartu su mama Priėmimo skyriuje, pasakojo, esą mama jautėsi blogai – ji smarkiai kosėjo, duso, laikėsi itin aukštas kraujospūdis.

Tačiau su greitąja atgabenta į ligoninę pacientė, – tvirtina ji, – gydytojui tik išklausius plaučius bei apžiūrėjus gerklę, buvo išleista namo ir net turėjo sumokėti 35 litų mokestį, neva už greitosios iškvietimą pas ligonę.

„Po tokio vizito pas gydytoją ligonė patyrė stresą, grįžus namo pasijuto blogai, spaudimas pakilo iki 215/100, sutriko širdies ritmas, atsirado dusulys, cianozė lūpų srityje“, – „Vakarų ekspresui“ rašė skaitytoja.

Ji papasakojo, kad tekę kreiptis į pažįstamą gydytoją, kuri suteikė pagalbą, o kitą dieną šeimos gydytoja išdavė siuntimą gultis į ligoninę. Čia ją rūpestingai gydė gydytoja Laimutė Ežerinskienė.

Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga, išanalizavęs situaciją, „Vakarų ekspresui“ paaiškino, jog 35 litų mokestis iš atvežtos pacientės buvo paimtas ne už greitosios pagalbos iškvietimą, o už tai, kad ligoninė suteikė nebūtinąją medicinos pagalbą.

Nemokamai ligoninės suteikia paslaugas tiems į priėmimo skyrių be siuntimo besikreipusiems pacientams, kurių būklė pavojinga gyvybei, t.y. kai pacientai smarkiai karščiuoja, kenčia skausmus ar jiems gresia mirties pavojus.

„Pacientai, pajutę negalavimus, turi kreiptis į šeimos gydytoją. Minėta pacientė kreipėsi iškart į antrojo lygio medicinos įstaigą, aplenkdama šeimos gydytoją. Tai nebuvo būtinoji pagalba, todėl pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą tokią medicinos pagalbą reikia laikyti mokama“, – paaiškino jis.

Pasak J. Sąlygos, net jei pacientą į ligoninę atveža greitoji, tai nėra pretekstas laikyti jam suteiktą pagalbą būtinąja. Mat esą pacientų, kurie tiesiog „prievartauja“ greitosios medikus, prašydami vežti tiesiai į ligoninę.

Jo žodžiais, pacientei tąsyk ligoninėje buvo atlikti reikalingi tyrimai ir rekomenduota kreiptis į šeimos gydytoją.

Pacientės duktė piktinosi, kad medikų atsisakymas paguldyti jos mamą į ligoninę, kai ji ten buvo atvežta pirmą kartą, atitraukė ją nuo darbo, pridarė jai nereikalingų rūpesčių.

„Jei į ligoninę būtų guldomi visi, kurie tik užsinori, tuomet į ją nepatektų tie, kuriems to tikrai reikia“, – pakomentavo J. Sąlyga.

Gydytoja L. Ežerinskienė, globojusi pacientę ligoninėje, „Vakarų ekspresui“ sakė, jog šiai pacientei, nepaisant turėto siuntimo, stacionari pagalba nebuvo būtina – esą ji visgi galėjusi gydytis namuose.

Ar teisėtai buvo paimtas mokestis iš ligoninėn nepaguldytos pacientės, aiškinasi ir Klaipėdos teritorinių ligonių kasų ekspertai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Mokesčio už medicinos paslaugą teisėtumą aiškinasi ekspertai"

 1. reanimacija

  tai jeigu man atrodo kad ryt partrenks automobilis, nereiskia kad turi guldyt i reanimacija siandien

 2. mina

  Kokia ismintinga reanimacija!
  Tur but nezino,kas tai yra skausmas ir panasiai. Nei vienas pilietis siaip sau neiesko mediku ar ligonines paslaugu! Kreipiesi tada,kai tikrai yra bloga!
  Stai tokia mums „padedanti“ MEDICINA“!
  Neduosi-negausi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.