A.Butkevičius mano, kad derėtis dėl Ignalinos jėgainės veiklos pratęsimo turėtų URM

Užsienyje esantį premjerą pavaduojantis susisiekimo ministras
socialdemokratas Algirdas Butkevičius nepritaria Vyriausybės sprendimui paskirti privatų asmenį – vieną brangiausiai apmokamų verslo konsultantą Aleksandrą Abišalą vadovauti deryboms dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo.

„Nežinau, kodėl buvo pasirinktas šitas žmogus. Mano asmenine nuomone, šitą darbą turėtų atlikti Užsienio reikalų ministerija“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Butkevičius.

Jis tvirtino neturintis informacijos, kieno iniciatyva A.Abišala paskirtas vyriausiuoju derybininku su Europos Komisija dėl galimo IAE veiklos pratęsimo.

Paklaustas, kodėl viešai neskelbiamos kontrakto su A.Abišala sąlygos, buvęs finansų ministras sakė: „Jeigu yra valstybės pinigai naudojami, tai jokių paslapčių negali būti. Aišku, yra išskirtiniai atvejai, kai yra projektai, susiję su nacionalinio saugumo klausimais“.

Kita vertus, A.Butkevičius tvirtino A.Abišalą gerbiantis kaip protingą žmogų ir daug nuveikusį politiniame šalies gyvenime.

Opozicinė konservatorių frakcija dėl A.Abišalos paskyrimo derybininku paragino iš postų trauktis ūkio bei užsienio reikalų ministrus, nes tokiu paskyrimu esą parodyta, jog jie nesugeba vykdyti savo pareigų.

„Darbiečiai“ nepatenkinti, kad A.Abišala esą pats netiki savo darbo sėkme, nes dar nepradėjęs derėtis kalba apie labai menką tikimybę susitarti.

Lietuva norėtų pratęsti Ignalinos atominės elektrinės darbą, nes naują jėgainę ketina pasistatyti tik maždaug po dešimtmečio, tuo tarpu Ignalinos jėgainę planuojama visiškai sustabdyti 2009-ųjų pabaigoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

2 komentarai į "A.Butkevičius mano, kad derėtis dėl Ignalinos jėgainės veiklos pratęsimo turėtų URM"

  1. Gedvilas

    Butkevičius protauja kaip valstybės ministras.Kirkilo vyriausybė matyt per daug pinigų turi. Gerai,kad Šustauskas neįsteigė konsultavimo kontoros. Kirkilas ir jo UABą būtų nusamdęs deryboms.Toks jo supratimas.

  2. Nesamone

    URM&#039 as jau derejosi su Gazpromu. Gal kas pasakys, kokia derybu eiga ir rezultatai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.