Vidutinis darbo užmokestis „ant popieriaus“ – 2052 litai

Statistikos departamento duomenimis, vidutinis mėnesinis bruto (apskaičiuotas) darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualių įmonių) ketvirtąjį 2007 m. ketvirtį sudarė 2052 litus. Palyginti su tuo pačiu 2006 metų ketvirčiu, darbo užmokestis „ant popieriaus“ padidėjo 18,5 proc.

Valstybės sektoriuje jis siekė 2036,4 lito – per metus padidėjo 13 proc., privačiame sektoriuje buvo 2061,2 lito, o per metus išaugo 22,2 proc.

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis ketvirtąjį 2007 m. ketvirtį, palyginti su trečiuoju tų metų ketvirčiu, padidėjo: šalies ūkyje – 5,2 proc., valstybės sektoriuje – 4,9, privačiame sektoriuje – 5,5 proc. Šį padidėjimą lėmė išmokėtos metinės premijos ir kitos vienkartinės piniginės išmokos.

Vidutinis mėnesinis neto (gaunamas į rankas) darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualių įmonių) ketvirtąjį 2007 m. ketvirtį sudarė 1526,6 lito – palyginti su ketvirtuoju 2006 m. ketvirčiu, padidėjo 18,0 proc. Valstybės sektoriuje jis buvo 1515,7 lito – 12,8 proc. didesnis nei prieš metus, o privačiame sektoriuje – 1533 litai, arba 21,4 proc. daugiau.

Vidutinis mėnesinis neto darbo užmokestis ketvirtąjį 2007 m. ketvirtį, palyginti su trečiuoju ketvirčiu, padidėjo: šalies ūkyje – 4,9 proc., valstybės sektoriuje – 4,6 proc., privačiame sektoriuje – 5,1 proc.

Realusis darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualių įmonių) ketvirtąjį 2007 m. ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2006 m. ketvirčiu, padidėjo 9,5 proc., valstybės sektoriuje – 4,6, privačiame sektoriuje – 12,6 procento.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

2 atsiliepimai į "Vidutinis darbo užmokestis „ant popieriaus“ – 2052 litai"

  1. solvita

    🙄 Skaitant straipsnį aprodo viskas labai gražu, bet realiai- baisu. Gal kas ir gauna tokius atlyginimus, bet ne valstybės laisvai samdomi darbuotojai. Jei ir kilo uždarbis, bet palyginus su maisto ir paslaugų kainų kilimu, tai gautusi, kad uždarbis sparčiai mažėja. Graudu klausytis valdžios proto bokštų kliedesių, kai nosis parietę karksi apie savo ,,nuopelnus“. Ar žmonės kelia aliarmą iš neturėjimo ką veikti? Deja ne. Yra apmaudu, kai dirbi, moki mokesčius, išlaikai valdžios aparatą, alkoholikus, nenorinčius dirbti dėl netobulos socialinės sistemos, o pats turi maitintis pigiausiu maistu, negali sutaupyti pinigų kultūrinimuisi, išleisti vaikus į mokslus, kelionėms, negali gyventi laisvai, kaip vertas, kad nežemintų žmogaus orumo. Tad paskelbti skaičiai neatspindi realios tikrovės, o tik siūtina lietuvį, kuris nevertinamas savo valstybės. Nėra ko pikti švietimo ministerijos poniai, socialinės ministerijos panelei, jei jas ir plaka visuomenė.

  2. mina

    Visiskai sutinku su straipsnio autore!
    Tik pridesiu,kad pastoviai mums yra „kabinami makaronai“ ir kuo ilgesni !

    👿

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.