Tris vaikus suvažinėjusį S.Pauliką siūloma įkalinti 10 metų

Prokuratūra Klaipėdos miesto apylinkės teismui antradienį pasiūlė 10 metų įkalinti Skuodo policijos patrulį Saulių Pauliką, kurio sukeltoje avarijoje Aleksandrijos kaime žuvo 3 vaikai, pranešė Lietuvos radijas.
Tai maksimali bausmė, kokią numato Lietuvos įstatymai už vairavimą neblaiviam sukeltą avariją, per kurią žuvo žmogus.

27 metų kaltinamajam taip pat gresia milijoninis vaikų netekusių tėvų ieškinys – 10-mečių sūnų netekę Skuodo rajono gyventojai Bučkai, Kubiliai ir Petkai pateikė neturtinės žalos ieškinius. Šeimos prašo priteisti kiekvienai po 1 milijoną litų neturtinės žalos atlyginimo.

Nors policininko S. Pauliko kraujo ir šlapimo mėginiuose alkoholio nebuvo rasta, Aleksandrijos tragediją nagrinėjančiam teismui ekspertai pareiškė, kad mažamečius per avariją mirtinai sužalojęs S.Paulikas teoriškai galėjo būti labai girtas.

Ekspertai tokia išvadas daro įvertinę jo kūno masę, byloje surinktus duomenis, kada ir kiek alkoholio buvo pirkta, bei tai, kad po nelaimės jis beveik parą slapstėsi, galintys daryti teorinę išvadą, kad S.Paulikas galėjo būti girtas.

Anot ekspertų, jei S.Paulikas nebuvo papildomai detoksikuojamas, girtumo laipsnis galėjo būti tarp vidutinio ir sunkaus. Jei buvo imtasi papildomų priemonių išsiblaivinti, alkoholio kiekis iš tikrųjų galėjo viršyti 4 promiles.

Kai kuriems žmonėms 4 promilės gali būti mirtina dozė, tačiau į Lietuvos gydymo įstaigas būna atvežama ir dar labiau apsvaigusių žmonių – aptinkamos 5,6 ir net 7 promilės alkoholio.

Tuo tarpu pats S.Paulikas teigia apskritai negėręs.

Teismui pirmadienį liudijo tragišką mokinių žūtį matę vaikai. Jie sakė, kad iš mokyklos būreliais ėjo viena kelio puse. Kitoje, priešingai nei teismui pasakojo pats S.Paulikas, ėjo tik vienas vaikas.

S.Pauliko vairuojamas automobilis ,,BMW 524″ pernai lapkričio 7 dieną vidury baltos dienos įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas 10-metis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Avarijos kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo, jį kitos dienos rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis Giedrius. Vėliau jis pats pasitraukė iš pareigų, paaiškėjus, kad brolį po avarijos slėpė viešbutyje Klaipėdoje.

Tragedija sukrėtė ne tik visuomenę, bet ir aukščiausius šalies vadovus.

Po šio įvykio iš postų pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Įtariamojo draugai yra pasakoję teismui, kad S.Paulikas po avarijos jiems sakė, jog kaimelio gatvėmis skriejo 130 kilometrų per valandą. Tačiau visi kaip vienas tikino, kad po vaikų nužudymo įtariamasis buvo blaivus.

Apklaustieji įtariamojo pažįstami teigė, kad iš įvykio vietos pabėgusį draugą slėpė, nes norėjo jį nuraminti. Vėliau paskambino broliui, kuris neva liepęs neišleisti S.Pauliko iš akių, o vėliau pats atvyko jo pasiimti.

Aleksandrijos kavinėje ,,Gintagnė” pietavusius kaltinamuosius – S.Pauliką ir jo kolegą Mantvydą Kringelį – aptarnavusi darbuotoja po nelaimės prokurorams sakė mačiusi, kaip abu gėrė užsisakytą degtinę.

Tačiau teisme ji aiškino, esą nemačiusi, kad S.Paulikas būtų gėręs. Tačiau pripažįsta, kad butelį nuo stalo nunešusi tuščią.

Tačiau vienas iš pagrindinių liudytojų, iš avarijos vietos teisiamiesiems pasprukti padėjęs Vytautas Juočys patvirtino, kad, jo manymu, S.Paulikas buvęs neblaivus ir puikiai supratęs, kad automobiliu sužalojo vaikus.

Skuodo policijos patrulis S.Paulikas teisiamas už tai, kad, būdamas neblaivus, jis vairavo automobilį, partrenkė ir mirtinai sužalojo tris mažamečius vaikus.

Paskelbus kaltinamąjį aktą paaiškėjo, kad S.Pauliko mašina skriejo ne mažesniu nei 105 kilometrų per valandą greičiu ir vairuotojas jos nesuvaldė.

Kartu su S.Pauliku prieš teismą stojo jo buvęs kolega, patrulis M.Kringelis. Jam pareikšti kaltinimai, kad paliko be pagalbos bejėgius vaikus. Maksimali bausmė už šią nusikalstamą veiką – laisvės atėmimas iki 2 metų.

M.Kringelis važiavo automobilyje kartu S.Pauliku. Prieš tai vyrai pietavo kavinėje, kur buvo užsisakę alkoholio. M.Kringelis, kaip ir S.Paulikas, pabėgo iš avarijos vietos.

Šis kaltinamasis tikina neprisimenantis įvykio aplinkybių.

Bylos duomenimis, S.Paulikas ir M.Kringelis pietaudami kavinėje užsisakė degtinės. S.Paulikas teigia, kad ją gėrė tik kolega, jis degtinės negėręs.

S.Paulikui taip pat pareikšti įtarimai ir dėl to, kad nukentėjusiuosius, kurių gyvybėms grėsė pavojus, paliko be pagalbos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.