Kozulinas protestuodamas ketina skelbti bado streiką, jei nebus išleistas į žmonos laidotuves

Pataisos darbų kolonijoje bausmę atliekantis Baltarusijos opozicijos atstovas Aleksandras Kozulinas pareiškė ketinąs skelbti bado streiką, jei nebus išleistas į žmonos laidotuves.
„Jei per dvi dienas nebus išleistas iš kolonijos į žmonos laidotuves, Aleksandras Kozulinas paskelbs bado streiką“, – pranešė Baltarusijos socialdemokratų partijos „Hromada“, pirmininko pavaduotojas Igoris Rynkevičius.

Jis perdavė partijai vadovaujančio A.Kozulino vyresniosios dukters Olgos žodžius, kad „jos motina Irina Kozulina nebus laidojama tol, kol tėvas nebus išleistas iš kolonijos“.

Remiantis šeimos informacija, velionės kūnas šiuo metu yra morge.

I.Rynkevičius taip pat pranešė, kad gavęs neigiamą atsakymą A.Kozulinas kreiptųsi į Europos Sąjungos ir JAV ambasadorius, ragindamas įvesti griežtas sankcijas Baltarusijos valdžiai.

Kaip buvo pranešta, A.Kozulino artimieji raštiškai kreipėsi į prokuratūrą, prašydami laikinai išleisti jį iš kalėjimo, kad galėtų dalyvauti žmonos laidotuvėse.

Pasak I.Rynkevičiaus, politikas gali būti išleistas laikotarpiui iki septynių parų.

„Bausmės atlikimo režimas ir straipsnis, kuriuo remiantis buvo nuteistas Kozulinas, suteikia jam teisę į trumpalaikes atostogas iki 7 dienų, neįskaitant atvykimo iki vietos laiko“, – sakė pašnekovas.

Preliminariai Irinos Kozulinos laidotuvės numatytos antradienį, bet gali būti atidėtos, jei sprendimas išleisti A.Kozuliną bus vilkinamas, pabrėžė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.