Jerevane ketvirtą dieną nesiliauja opozicijos protestai

Keli tūkstančiai opozicijos rėmėjų šeštadienį, ketvirtą dieną iš eilės, vėl rengia demonstraciją Armėnijos sostinėje Jerevane ir reikalaujs panaikinti prezidento rinkimų rezultatus.
Nuo antradienio, kai prezidento rinkimus laimėjo dabartinis premjeras Seržas Sarkisianas, 20-30 tūkst. opozicijos lyderio ir buvusio prezidento Levono Ter-Petrosiano rėmėjų pastarąsias tris dienas protestavo.

Šeštadienio popietę numatomas didelis mitingas.

Aktyvistai įsirengė daugiau nei 20 palapinių, ir keli šimtai žmonių praleido naktį centrinėje Laisvės aikštėje, burdamiesi aplink laužus. Nei demonstracijos, nei stovyklos nebuvo sankcionuotos valdžios pareigūnų.

Aktyvistų daugumą sudaro bedarbiai, kurie tikisi, jog pasikeitus vyriausybei bus sukurta naujų darbo vietų.

Oficialiais rinkimų duomenimis, 52,9 proc. rinkėjų balsų atiteko S.Sarkisianui, kurį pasirinko po antrosios kadencijos atsistatydinti privalėjęs dabartinis šalies lyderis Robertas Kočarianas.

L.Ter-Petrosianas, surinkęs 21,5 proc. balsų, pareikalavo surengti naujus rinkimus vietoj įvykusių „gėdingų”. Jis teigė, jog kelios dešimtys jo aktyvistų buvo sumušti, o visoje šalyje buvo perkami biuleteniai, balsuojama kelis kartus ir gąsdinami rinkėjai.

Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) stebėtojai teigė, kad rinkimai „beveik” atitiko tarptautinius standartus.

Šalį 1991-1998 metais valdęs L.Ter-Petrosianas po ilgų tylos metų į politiką grįžo pernai, pasiryžęs kovoti su korupcija.

Dabartinis premjeras ir prezidentas gerbiami už santykinį stabilumą ir stiprų augimą. Tačiau kritikai kaltina vyriausybę, jog ši toleruojanti plačiai paplitusią korupciją ir susidorojimą su oponentais.

Analitikų teigimu, S.Sarkisianas tęs R.Kočariano artimų santykių su Maskva politiką ir išlaikys karingą požiūrį į kaimyninį Azerbaidžaną bei Turkiją.

Pastarosios šalys nutraukė diplomatinius santykius ir uždarė sienas su Armėnija dėl to, kad šalis remia armėnų separatistus Azerbaidžanui priklausančiame Kalnų Karabacho regione.

Be to, Ankarą pykdo Jerevano siekis Pirmojo pasaulinio karo laikų masines armėnų žudynes, kurias rengė Turkijos imperija, pripažinti genocidu.

L.Ter-Petrosianas siekia taikesnių santykių su Azerbaidžanu ir Turkija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.