Jūrų muziejuje – dar du pingvinukai

Praėjusią savaitę Lietuvos jūrų muziejuje išsirito du pingvinukai. Iš viso šiemet pingvinai buvo sudėję septynis kiaušinius, tačiau dalis jų buvo tuščių, kituose pingvinukų embrionai buvo per silpni ir „užgeso” vos pradėję vystytis.

Pirmasis pingvinukas išsiritęs svėrė vos 65 gramus. Tai – vienas mažiausių muziejuje išperintų pingvinukų. Jis buvo labai silpnas ir pirmosiomis dienomis darbuotojams teko nemažai pavargti, kol paukščiukas sutvirtėjo.

Kitas pingvnukas pasaulį išvydo sverdamas 74 gramus. Šis paukštelis ypatingų rūpesčių nekėlė, nuo pat pirmųjų valandų buvo labai aktyvus ir garsiai šaukdamas reikalavo valgyti. Kokių lyčių yra pingvinukai, dar neaišku. Jų lytis išaiškėja tik pradėjus poruotis, trečiaisiais gyvenimo metais.

Pirmieji pingvinai muziejuje buvo išperinti 1991 metais. Tada patelė tupėjo ant kiaušinių pati, tačiau susirgo ir nugaišo. Todėl tausojant gyvūnų sveikatą (39 dienas jie nesimaitindami išsėdi ant kiaušinių), buvo nuspręsta perinti dirbtiniu būdu – specialiame inkubatoriuje.

Mažaisiais bent du mėnesius rūpinasi Jūros paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas ir biologas gyvūnų prižiūrėtojas Pavel Kulikov. Šie vyrai paukščiukus globoja lyg savo vaikus: visą tą laiką jie gyvena šalia mažylių – stebėdami juos, kas tris valandas ruošdami maistelį iš vienuolikos komponentų (fiziologinio tirpalo, krevečių, žuvies, grietinėlės, alaus mielių, vitaminų, mikroelementų ir t.t.) ir maitindami.

Anot muziejaus atstovės spaudai Nikos Puteikienės, kol kas mažieji muziejaus augintiniai yra bevardžiai. Pagal daugiametę tradiciją, vardus jiems renka visos Lietuvos vaikai. Jie jau dabar kviečiami galvoti ir siūlyti gražius, prasmingus, lietuviškus ar tarptautinius, atinkančius pingvinukų charakterį ar turinčius sąsajas su jūra, vardus.

Vardynos vyks Tarptautinės muziejų dienos išvakarėse, gegužės 16-ąją.

Gali būti, kad jų metu vaikai galės suteikti vardus ir šiais metais gimsiantiems ruoniukams. Jų gali gimti nuo vieno iki trijų. Muziejininkai tikrai žino, kad mažylio šiuo metu laukiasi Baltijos pilkoji ruonė Zunda. Paprastai ši ruonė vaikuojasi apie kovo 8 d. Dar dvi ruonės gyvena muziejaus lauko baseine ir muziejininkai nežino, ar jos šiais metais turės palikuonių.

Dar paslaptingesni muziejaus augintiniai yra delfinai. Apie jų pagausėjimą muziejaus darbuotojai sužino tik tada, kai jau prasideda delfinių gimdymas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Augintiniai su žyma , , , , , .

3 atsiliepimai į "Jūrų muziejuje – dar du pingvinukai"

  1. estera

    kaip gražu 😀 😮 🙂 😛

  2. estera

    kaip grazu 😛 😀 🙂 8) 😮

  3. vika

    wau 😀 😮 😯 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.