O.Juknevičienė kreipėsi į Europos Komisiją dėl „Leo LT“ teisėtumo

Europarlamentarė Ona Juknevičienė raštu kreipėsi į Europos Komisiją (EK), prašydama jos išsiaiškinti, ar nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“ įsteigimas yra teisėtas ir neprieštarauja Europos Sąjungos (ES) teisės aktams.
O.Juknevičienės teigimu, komisija turės ištirti ir atsakyti, ar Lietuvos atominės elektrinės įstatymas ir priimtos pataisos, įteisinančios „Leo LT“ steigimą ir taip sukuriančios vienos bendrovės kapitalo koncentraciją šalies energetikos sistemoje, neprieštarauja Europos Tarybos reglamentui.

O.Juknevičienė taip pat prašo išsiaiškinti, ar nacionalinį investuotoją steigiančios šalys prieš tai kreipėsi į EK dėl išvadų apie galimą koncentraciją ir ar privalo dėl to kreiptis.

Europarlamentarės teigimu, bendrąsias elektros energijos vidaus rinkos taisykles apibrėžianti ES direktyva reikalauja atskirti paskirstymo sistemos operatorių ir elektros energijos gamybos (tiekimo) bendrovių nuosavybę bei valdymo struktūras, todėl ir norima išsiaiškinti, ar Atominės elektrinės įstatymas ir jo pataisos neprieštarauja šiai ES direktyvai.

„Leo LT“ numatoma steigti, sujungiant valstybės valdomas „Lietuvos energijos“ ir Rytų skirstomųjų tinklų (RST) akcijas bei privačios „NDX energijos“ valdomas bendrovės VST akcijas.

„Leo LT“ sutarčių projektai numato, kad „NDX energija“ valdys 38,3 proc. akcijų, valstybė – 61,7 proc. energetikos milžino akcijų.

Bendrovė turėtų įgyvendinti svarbiausius energetikos projektus – tiesti elektros jungtis į Švediją ir Lenkiją bei dalyvauti naujos atominės elektrinės statyboje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.