JTO rekomendacijos dėl Kazokiškių sąvartyno dar negalutinės

Jungtinių Tautų Arhuso konvencijos priežiūros komitetas paskelbė preliminarias rekomendacijas Lietuvai dėl Kazokiškių sąvartyno.

Tai nėra joks galutinis neigiamas sprendimas, o tik preliminarių rekomendacijų šiuo klausimu projektas, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime.

Kazokiškių bendruomenė kreipėsi į šį komitetą skųsdama Lietuvą, kad rengiant Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo sistemos projektą šalis, remiantis minėtos konvencijos nuostatomis, netinkamai informavo bei nepakankamai įtraukė visuomenę į Kazokiškių sąvartyno planavimo, projektavimo, poveikio aplinkai vertinimo procedūras.

„JTO Komiteto rekomendacijos siejamos su Arhuso konvencijos reikalavimų įgyvendinimu nacionalinėje teisėje, taip pat bandoma įvertinti, kaip konkretaus Kazokiškių sąvartyno atveju visuomenė buvo informuota apie tai ir kaip visuomenė galėjo dalyvauti teritorijos detaliojo planavimo, poveikio aplinkai vertinimo, objekto projektavimo procedūrose.

Šalys turi galimybę pateikti savo nuomonę dėl preliminarių rekomendacijų projekto iki šių metų vasario pabaigos, nes Konvencijos priežiūros komitetas kovo pradžioje nori šias rekomendacijas galutinai apibendrinti ir aprobuoti.

„Aplinkos ministerijos specialistai išanalizuos šias preliminarias rekomendacijas ir pateiks nuomonę priežiūros komitetui”, – sakė šios ministerijos Poveikio aplinkai vertinimo skyriaus vedėjo Vitalijus Auglys.

Komitetui pateikus galutines rekomendacijas ir esant būtinybei, Aplinkos ministerija svarstys, kokių priemonių bus imtasi siekiant tobulinti esamą teisinę bazę.

Siekiant didinti atliekų tvarkymo sistemos efektyvumą, savivaldybėms rekomenduojama kartu kurti regionines atliekų tvarkymo sistemas, kurias remia valstybė. Vietoj daugelio sąvartynų atskirose savivaldybėse numatoma įrengti stambius regioninius sąvartynus, atitinkančius visus ES reikalavimus.

Kazokiškių seniūnijoje įrengtas sąvartynas yra vienas iš Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo sistemos sukūrimo projekto komponentų. Todėl šis klausimas negali būti svarstomas atskirai nuo viso Vilniaus regiono atliekų tvarkymo projekto, kuris, be to, apima 125 senų sąvartynų sutvarkymą, stambiagabaričių atliekų aikštelių ir konteinerių aikštelių įrengimą ir kitas atliekų tvarkymo grandis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

4 atsiliepimai į "JTO rekomendacijos dėl Kazokiškių sąvartyno dar negalutinės"

 1. Simutis

  Reikia leisti kazokiškiečiams kapstytis sąvartyne ir automatiškai protestai išnyks. kiek žinau, kai veikė senasis Kazokiškių sąvartynas, tai ne vienas iš ten turtelį susikrovė. O kai sužinojo, kad į naująjį sąvartyną nebus galima įeiti, tai ir pradėjo keršyti.

 2. Žaidimas

  Visą šį žaidimą žaidžia susikompromitavę partijėlės- tik gausūs pasisakymai spaudoje gali pakelti reitingus. Reikia juk išsaugoti šiltas kėdes sekančiai kadencijai. Tam pasitelkiami „vargšiukai” kazokiškiečiai – ne už dyką žinoma. Na, o kokioms partijoms priklauso Inočka su Virganavičiumi- taip pat nesunku nuspėti. Gaila, kad bandoma spekuliuoti jausmais, o nematoma, kad 1 sąvartynas yra kur kas geriau, nei pasenę 120 sąvartynų Vilniaus regione.

 3. Kazokas

  O a6 manau, kad Kazokiškių pavadinimas kilęs nuo kazokų, kurie gal būt kažkada čia kariavo ir apsistojo. Todėl dabartiniai kazokiškiečiai- tai jų palikuonys. Ir galima pakreipti reikalą taip- mol vykdomas genocidas prieš etnines grupuotes – kaip prieš Kosovo albanus 😉

 4. chalujai ir skundikai

  chalujai ir skundikai yra keli Kazokiškių kirminai, kurie juodina Lietuvą tarptautinės visuomenės akivaizdoje. Jie pataikauja Jankiui ir vienai partijai, sponsoriuojančiai šiuos padarus. Kur žiūri seimi etikos tarnyba, kai D.Mikutienė, demonstratyviai palaikydama kazokiškių pusbomžius, žemina mūsų tautos vardą. Tai spekuliacijos ir noras patekti vėl į Seimą. Šalin tokius politikus!
  Lietuvai – demokratiją, Kazokiškėms- sąvartyną!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.